Bugün 16 Mayıs, 19 Mayıs'a 3 gün kaldı.

      Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu; Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl, cumhuriyetimize, istiklalimize, hukuka, demokrasiye sadakatle sahip çıkan gençlerle meydanlarda bir arada olamayacağını ancak 19 Mayıs coşkusunu gençlerle birlikte farklı platformlarda yaşayacaklarını ifade ederek ‘’Biz, ülkemizin değerlerine sımsıkı bağlı gençlerle geleceğe yürümekten gurur duyuyoruz’’ dedi.

      Bu süreçte gerçekleştirilecek faaliyetlerin odak noktasını gençler ve sporcularla doğrudan, güçlü ve yüksek etkileşime olanak tanıyan interaktif uygulamalar ve içerikler, oluşturacak.

      Son dönemde yaşanan gelişmelerin gençler başta olmak üzere ülke genelinde yaşattığı negatif ruh halinin bertaraf edilmesi, amaçlanıyor.

      Hassasiyeti için, sayın bakana teşekkür ediyorum.

      Dün, 15 Mayıs Cuma günü Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun başkanlığında Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildi.                                                                    

      Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla resmi tören, 19 Mayıs Salı günü Anıtkabir’de düzenlenecek. Bakan Kasapoğlu başkanlığındaki heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakacak ve saygı duruşunda bulunacak.

      Ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu video konferans yöntemiyle gençlerle buluşacak.      

      Aynı gün stadyumlarda İstiklal Marşı okunacak.

      Bugün 16 Mayıs, 19 Mayıs'a 3 gün kaldı.

Virüse rağmen 19 Mayıs’ı hatırlamalı, hatırlatmalı ve kutlamalıyız.

19 Mayıs için daha fazla neler yapılabilir.

- 19 Mayıs Salı günü evlerimize ve açık olan iş yerlerimize bayrağımızı asalım.

- 19 Mayıs Salı günü saat 19.19’da balkonlardan ve pencerelerden; İstiklal Marşımızı sonrasında da Gençlik Marşımızı söyleyelim.

- Bu bayram gençlere armağan edildiği için, evlerde kalan gençlerimizden fikir alalım. Çok güzel fikirler duyacağımıza inanıyorum.

Bugün 16 Mayıs, 19 Mayıs'a 3 gün kaldı.

Gençlik ve Spor Bayramımızı, en iyi ve en güzel şekilde kutlayalım.

Haydi Türkiye ...

Okunuyor olmak dileğiyle, saygılar.