Balıkesir Adliyesi’nde 1. Asliye Ceza Mahkemesi ve 1. Ağır Ceza 2. Heyeti’nde bazı personelde korona görülmesi üzerine duruşmalar ertelendi.

BAŞSAVLIK DURUŞMALARI ERTELEDİ
Balıkesir Adliyesi’nde görevli iki memurdan birinin kendisinde, diğerinin de eşinde korona görüldüğünü kaydeden Kayabay, “Adliyede çalışanlardan birinin eşinde, birisinin de kendisinde Covid-19 görüldü. İnsanların sağlığını olumsuz yönde etkilenmemesi için 1. Ağır Ceza Mahkemesi 2. Heyeti ile 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmalar tedbir amaçlı olarak ertelendi. Sağlık çok önemli” dedi.  Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca alınan karar ile ertelenen duruşmaların ne zaman başlayacağı ise henüz kesinlik kazanmadı.
 
‘HES’ KODUNDA AKILLI TELEFON SIKINTISI
Baro Başkanı Kayabay, adliye binasının girişinde emniyet görevlilerinin HES kodu uygulamasını yerine getirdiklerini ancak, adliyede işi olan ve kırsal mahallerden gelen vatandaşların çoğunda akıllı telefon olmadığı için HES kodu uygulamasında aksaklıklar yaşandığını dile getirdi. Kayabay, “Adliye’de çalışan 2 kişiye Covid-19 teşhisi konulmasının ardından bina dezenfekte edildi. Hastalığın kimseye bulaşmaması için gerekli tedbirlerin alındığını öğrendik. Bu yüzden adliyenin bazı bölümleri kapalı” dedi.YILMAZ UZUN