Partisinin Balıkesir İl Başkanlığını ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, basın mensuplarının kuruluşunda yer aldığı partiden ayrılan Millet İttifakı Balıkesir Büyükşehir belediye Başkan Adayı olan Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un istifasıyla ilgili sorusunu geçiştirdi.

“İstifa tek taraflı beyandır” diyen Meral Akşener, “Sadece o kişinin seçmeniyle olan durumunu ancak ilgilendirir. Dolayısıyla Sayın Ok’a kadar bizim birkaç arkadaşımız istifa etmiştir, onların hakkında da incitici, rencide edici tek bir kelime etmedim. Dolayısıyla kendisine hayatta başarılar diliyorum, gene de bir şey söylemeyeceğim” şeklinde konuştu. 
Meral Akşener’in “İsmail Ok’a kadar birkaç arkadaşımız istifa etmiştir” sözleri Ok’u dikkate almadığı şeklinde yorumlandı.

BALIKESİR’İ İLÇE İLÇE GEZECEK
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisi tarafından hazırlanan program kapsamında Balıkesir’de ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Sındırgı ilçesine giden Akşener, 13 ilçeyi daha gezerek vatandaşları ve esnafları dinleyeceğini söyledi. İYİ Parti Grup Başkanvekili ile birlikte geldiği Balıkesir’de partisinin İl Başkanlığını ziyaret eden Meral Akşener’e Balıkesir’de İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna ve CHP İl Başkanı Serkan Sarı eşlik ediyor. 

İSMAİL OK’UN İSTİFASI..
“İSTİFA TEK TARAFLI BİR İRADE BEYANI”
Basın mensuplarının Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un İYİ Parti’den istifasıyla ilgili görüşünü sorduğu Meral Akşener, “Hayatta başarılar diliyorum” dediği Ok’la ilgili şunları söyledi;
“Ben istifanın kişisel olarak tek taraflı bir irade beyanı olduğuna inanırım. Bugün gelirken ölçtüm, ben bu ülkede 27 yıldır aktif politika yapan tek kadın siyasetçiyim ben bu ülkede. Bir düşündüm, 27 yıldır hiçbir siyasetçinin ailesi hakkında, karakteri hakkında, eylemleri dışında kendisinin durumu yani namusu, şerefi hakkında tek kelime etmemişim; Bununla da gurur duyuyorum. Siyaset prensipler üzerinden yapılır. Dolayısıyla birinci prensip istifa tek taraflı beyandır. Sadece o kişinin seçmeniyle olan durumunu ancak ilgilendirir. Dolayısıyla Sayın Ok’a kadar bizim birkaç arkadaşımız istifa etmiştir, onların hakkında da incitici, rencide edici tek bir kelime etmedim. Dolayısıyla kendisine hayatta başarılar diliyorum, gene de bir şey söylemeyeceğim. Ama önemli gördüğüm için söylüyorum; Son zamanlarda Türkiye’de dil çok değişti. Şimdi Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı, canı istediği gibi herkes hakkında konuşuyor. Ama geri dönüp bakarsanız ailesini, namusunu, şerefini karıştırdığım tek bir bırakın cümleyi kelimem olmamıştır. Ama Sayın Erdoğan’ın devri iktidarında namus; şeref ailem her şeyin karıştırıldığı iftiraların çirkinliklerin yaşandığı bir süreç yaşadık. Bizim tutumumuza, prensiplerimize uygun Türk siyasetinin yönlendiricilerini davet ediyorum… Bazen sabretmek gerekir, en iyi cevabın sahibi vatandaştır, en iyi cevap zamandır.  Yani ben bu prensibimi çiğnemeyeceğim.”