Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve devam eden çalışmalarını yerinde incelemek üzere bugün Balıkesir’de olacak.


ZAĞNOS PAŞA’DA İNCELEME
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilk olarak Avlu’yu gezecek. Ardından Gar Meydanı’nda incelemelerde bulanacak olan Bakan Kurum, buradan çarşı merkezindeki Zağnos Paşa Camii Meydan düzenleme çalışmalarını da yerinde inceleyecek. Yapımı tüm hızıyla devam eden proje kapsamında Bakanlığın da dahil olacağı kentsel dönüşüm proje alanını da inceleyecek olan Bakan Kurum, Zağnos Paşa Camii meydanında fidan dikim törenine katılacak. Murat Kurum, Bakanlığı ilgilendiren proje ve çalışmalarla ilgili de bilgiler alıp durum değerlendirmesi yapacak. 

ÖNEMLİ ZİYARET
İnceleme turunun ardından Büyükşehir Belediyesi’nde basın toplantısı düzenleyecek olan Bakan Murat Kurum, İlçe Belediye Başkanları  ile Koordinasyon Toplantısına katılacak.Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum’un Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan ziyaret ve incelemeleri Balıkesir için büyük önem taşıyor. HABER: YILMAZ UZUN