Balıkesir’de bilinçsiz sürücülerin, araçlarını işlek cadde ve sokaklara çift sıra park etmesi ulaşımı aksatıyor. Balıkesir’in en işlek caddelerinden olan Anafartlar ve Örücüler Caddesi’nde yapılan hatalı parklar trafiği kilitliyor. Balıkesir’de neredeyse her noktada görülen park sorunu, şehrin işlek cadde ve sokaklarında da görülmeye devam ediyor. Cadde ve sokaklara yapılan çift sıra parklar, trafik akışını olumsuz yönde etkiliyor. Mağdur olan sürücüler ve çevre esnafı ise çift sıra park sorununa bir önce çözüm bulunulmasını istiyor.

“CEZAİ İŞLEMLER YAPILMALI”

Bölgedeki trafik yoğunluğunun sebebinin, araç parklarından kaynaklandığını belirten vatandaşlar ise trafik ekiplerinin denetimlerini artmasını istiyor. Hatalı parka verilecek ceza ile sorunun çözülebileceğini dikkat çeken vatandaşlar, “Mekânlara gelen müşterilerin arabaları yol kenarına rastgele çekiliyor, işi olan arabayı park edip gidiyor. Diğer insanlar düşünülmeden bu şekilde gün boyu araç park ediliyor. Yolun bir bölümü otoparka dönüyor ve trafik sıkışıyor. Bunun önüne geçmek için polis denetimleri artırılmalı, cezai işlemler yapılmalı” ifadelerini kulandı.

 

“MAĞDUR OLUYORUZ”

Yaşanan çift sıra parklar dolayısıyla birçok kişinin mağdur olduğunu söyleyen, bölge esnafları ise, cadde de her gün trafiğin kitlenmesi noktasına geldiğini ve caddeyi kullanan sürücülerin çift sıra parklar yüzünde saatlerce beklemek zorunda kaldığını ifade ettiler. Yetkililere çağrıda bulunan sürücüler ve esnaflar denetimlerin sıklaştırılmasını ve duyarsız sürücülere caydırıcı cezaların verilmesini istedi.

 

Melih Kadir EFE