Kepsut ilçesinde yapımı uzun yıllardır beklenen barajın müjdesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, 2020 yatırım programında olan Barajın yapımına 2021’de başlanacağını duyurdular.

CANKUL: “MÜJDELER OLSUN”

Kepsut Barajı Projesi 2021 yılı yatırım programına alınmasından ötürü büyük bir  sevinç ve heyecan içinde olduklarını ifade eden Belediye Başkanı İsmail Cankul, “Büyük emek ve gayretle Vefalı Yurt Kepsut'umuza kazandırdığımız doğalgaz, alt yapı ve üst yapı projelerimizde olduğu gibi sözünü verdiğimiz  Kepsut Barajı projemiz de 2021 yılı yatırım programına alındı. Müjdeler olsun” dedi.

"KEPSUT BARAJI HAYAT BULUYOR"

Balıkesir milletvekili Pakize Mutlu Aydemir de, uzun süredir görüşmelerini yaptığı Kepsut'a baraj projesi ile ilgili, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a arz ettiğimiz Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli bir önceki Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü ile defalarca görüştüğümüz 'Kepsut Baraj Projemiz' hayat buluyor. 2020 yatırım programına aldırdığımız Kepsut Barajı projesi 15 Ocak 2021 tarihli Resmi Gazete'de 2021 yılı yatırım programının kabulü ve uygulamasına dair 3428 sayılı karar ile başlama aşamasına geldi."

 

**BAŞKAN CANKUL’DAN TEŞEKKÜR
Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, “Kepsut Barajı Projesinin yatırım programına alınmasında büyük emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Sayın İbrahim Şenel'e, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'ye, DSİ Genel Müdürümüz Sayın Kaya Yıldız'a, DSİ Balıkesir Bölge Müdürümüz Sayın Nazmi Koçak'a ve bize her zaman destek olan Balıkesir AK Parti Milletvekili Sayın Pakize Mutlu Aydemir'e Kepsutlu hemşerilerim adına teşekkür ederim. Kepsut Barajı memleketimiz Vefalı Yurda hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.