Balıkesirspor’un geçen yıl borç para alıp transfer tahtasını açtırdığı başbakan lakaplı Hırvat kalecisi Andrija Vukovic, bu sezon Balıkesirspor’un yaptığı hiçbir resmi müsabakada 18 kişilik kadroya giremedi.

Balıkesirspor’da 6 sezondur forma giyen Hırvat kaleci Andrija Vukovic, takımın başına teknik direktör Mesut Dilsöz, geldiğinden buyana hiçbir resmi maçta ilk 18’e giremedi.

Sezon başında Balıkesirspor’lu Antonio Mrsic’in koronavirüs testinin pozitif çıkması sonrası bu oyuncu ile temaslı olduğu gerekçesiyle kadroya alınmayan Vukovic, şimdilerde teknik direktör Mesut Dilsöz’ün kararıyla tribünde kalıyor.

Özellikle taraftarların sevgilisi haline gelen ve “başbakan” lakaplı başarılı eldiven sezon başında kaptan Atilla Özmen’e kaptırdığı kaleyi bir daha geri alamadı.

 

ÖNCE KORONO ŞİMDİ YABANCI ENGELİNE TAKILIYOR

Öte yandan sezon başında koronavirüs temaslısı olduğu için kadroya dahil edilmeyen kaleci Vukovic şimdilerde ise yabancı sayısına takılıyor.

TFF 1. Lig’de statü gereği takımların sahada 5 ve kulübede 1 yabancı oyuncu oynatma hakkı var. Teknik direktör Mesut Dilsöz de yabancı hakkını kalede kullanarak doldurmak istemediği için bu hakkı orta saha oyuncularından yana kullanıyor. Bu nedenle Balıkesirspor’un kalesini sezon başından buyana Atilla Özmen koruyor.

Tüm bu sebeplerden dolayı kaleci Vukovic, Balıkesirspor’un bu sezon ki 5 lig maçında da 18 kişilik kadroya giremedi.

 

149 maçta forma giydi

Andrija Vukovic geride kalan altı sezonda toplam 147’si ilk 11 olmak üzere toplam 149 maçta forma giydi. Hırvat kaleci, 12 sarı, 1 de kırmızı kart görerek oyundan atıldı. İLKAN TOPRAK