Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü Bilgi, İşlem ve Yayım Daire Başkanlığı’nda istihdam etmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 6. maddesi ile bu maddeye dayanılarak 31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca 3 sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan ilana göre yazılı ve sözlü sınavlara çağrılacak adayların belirlenmesinde; KPSS P3 puanının %70’i ile  YDS  veya  denkliği  kabul  edilen  Yabancı  Dil  Sınav  puanının  %30  u  alınarak  oluşturulacak olan toplam puan temel alınacak. (Belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70, yabancı dil puanı ise sıfır (0) olarak değerlendirilecektir.)

Sınava çağırılacak adayların sıralaması en yüksek toplam puandan en düşük toplam puana doğru  yapılacak  olup,  ilan  edilen  bilişim  personeli  sayısının  10  (on)  katı  kadar  aday  sınava çağrılacak.

 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız