Yaklaşan Genel seçime sayılı günler kala parti liderleri Balıkesir’e gelmeye devam ediyor. ‘Memleket Yollarda’ sloganıyla yaklaşan genel seçim için kolları sıvayarak sahaya inen Memleket Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda düzenlediği miting ile Balıkesirlilere seslendi. Konuşmasının ardından kürsüye çıkan Memleket Partisi Balıkesir Milletvekili adayları ile Meydan’da bulunan vatandaşlara Karanfil atan İnce, “Tek başıma kalsam yine CHP’ye oy vermem” dedi.

“SEÇİM DEMEK BAYRAM DEMEKTİR”

FETÖ’yü, PKK’yı ve Hizbullahçıları destekleyenlerden uzak durulması gerektiğini söyleyen Muharrem İnce, “Bakın değerli hemşerilerim ben size söyleyeyim. FETÖ kimi destekliyorsa PKK kimi destekliyorsa, Hizbullah Kimi destekliyorsa ondan uzak duracaksınız. Peki, FETÖ kime iftira atıyor, Muharrem İnce’ye. PKK’lılar kime iftira atıyor, Muharrem İnce’ye. Hizbullahçılar kime iftira atıyor Muharrem İnce’ye. O zaman bu memleketin dürüst evlatları terör ile arasına mesafe koymayanlara bakmayın siz, Bir oy Memlekete bir oy Memleketin evladı Muharrem İnce’ye. Değerli dostlarım benim medyam yok. Benim hazine param yok. Bizim televizyonlarımız yok. Açın telefonlarınızı canlı yayını geçin Memleket medyasında hep beraberiz. Hepiniz memleket medyasını ayağa kaldırın. Değerli Balıkesirliler, bakın size şunu anlatmak istiyorum. 14 Mayıs’ta seçim var. Seçim demek şenlik demektir. Seçim demek düğün demektir. Seçim demek bayram demektir. Biz bu düzeni hep birlikte yıkacağız” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE BİR UTANMA DUYGUSU VARDI”

Milletin Ecevit’in nezaketini, Demirel’in ise mizah gücünü özlediğini belirten Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, “Ben eski Türkiye’yi özledim. Anlatayım size eski Türkiye’yi, Demirel ve Ecevit televizyona çıkardı tartışırdı. İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı ve Ulaştırma Bakanı seçime belli bir süre kaldığında istifa ederdi. Türkiye’de bir utanma duygusu vardı. Edep vardı. Utanma duygusu vardı. Hepsini yok ettiler. Bu millet Ecevit’in nezaketini özledi. Bu millet Demirel’in mizah gücünü özledi. Keşke, televizyonlara çıkıp bunları tartışabilir durumda olsak. Erdoğan gitmeli, neden gitmeli onu da anlatayım doları 1 altmış ’tan aldı, 20 liraya çıkardı.  Tarımı bitirdi, buğdayın ana vatanıyız buğday ithal ediyoruz.  Hayvancılık bitti kıyma olmuş 350 lira, şimdi ithal et getiriyor. Fiyatları düşürecek ama bu seferde besici batacak, yerli üretici batacak. Yani Kurban Bayramı’ndan sonra et fiyatları bin lirayı bulacak. Eğitimi çökertti. Eğitimin niteliğini bitirdi ve milletin önüne hedefler koydu. Biz bunun da önüne geçeceğiz” şeklinde konuştu.

MEMLEKETİN OLMADIĞI YERDE OYUMU BOŞ ATARIM

Seçimden bir gün sonra Ali Babacan’ın partisinin CHP’den istifa edeceğini haykıran Muharrem İnce şunları söyledi, “Benim güzel CHP’li kardeşlerim, siz benim dostumsunuz Balıkesir 3. Sırada Ali Babacan’ın adamı var. Sizin oylarınızla seçilecekler sonra Pazartesi günü CHP’den istifa edecekler. Kaç kişi 77 kişi. Yahu sizin vicdanınız buna el veriyor mu? Allah aşkına. Yani Atatürk’ün Çankaya’sında Sağdullah Ergin’e nasıl oy vereceksiniz ya. İzmir’de Kemalizm ırkçılıktır diyen Yüksel Taşkın’a taraf Gazetesi’nin yazarına ey Atatürkçüler nasıl oy vereceksiniz. Ben eğer oy kullandığım sırada o oy pusulasında Memleket Partisini görmezsem vallahi billahi de boş atarım. Silivri’de  Muharrem İnce CHP’nin grup başkan vekili olarak mücadele ederken Sadullah Ergin Adalet Bakanıydı. O bizim Generallerimizi, inim inim inletirken yargıyı FETÖ’ye teslim ederken Sadullah Ergin Adalet Bakanıydı. Ey CHP’liler benim güzel kardeşlerim, siz gidip onlara oy vereceksiniz benim size diyecek bir şeyim yok. Tek başıma kalsam yine vermem” dedi. Hüseyin ÇAKIR