Balıkesir-Susurluk Kara Yolu üzerinde bulunan Milli Emlak arazisine kurduğu şantiyeyi 3 yıldır satın almak için uğraşan iş adamına dün araziyi kullanması için yer gösterenler bugün söz konusu araziye göz dikti.

Yaklaşık 5 yıl önce Susurluk’taki yol çalışmaları kapsamında Balıkesir-Susurluk karayolu üzerindeki opet benzinliğin yanında bulunan 584 ada 1 parseli bir iş adamı şantiye olarak kullanmak için Milli Emlak’tan talepte bulundu. Dönemin Milli Emlak Müdürlüğü yetkilileri yol çalışmasının aksamaması için arazinin satışı yapılana kadar ecrimsil (cezasını ödeme) bedeli karşılığı iş insanının araziyi kullanmasına izin verdi.

Söz konusu arazi için ayrıca yapı kayıt belgesi düzenlendi.

İddialara göre iş adamının arazisi yanında bulunan Ak Parti Milletvekili Adil Çelik’in büro arkadaşı, FETÖ davalarının aranan avukatı Çağatay Korkmaz’ın babasına ait Korkmazlar Enerji Petrol A.Ş’ye ait Opet benzinliğin ticari alanlarını büyütmek isteyen zatı muhteremler siyasi gücünü kullanarak Çevre Şehircilik ve Milli Emlak Müdürlerine baskı yaptı.  5 yıldır yolunu bilmedikleri araziye gün aşırı gelen Milli Emlak ve Çevre Şehircilik ekipleri, usulsüzlük bulmak için 40 takla attı.

Neticede tutulan tutanaklar sonunda araziyi kullanan iş adamına verilen yapı kayıt belgesi iptal edilerek olası bir yer satışında da elinden ihalede öncelik hakkını almış oldu. İşletmesini genişletmek için kapılar aşındıranların yolundaki taşlar tek tek ortadan kalktı.

 

Şimdi soruyoruz; Gözlerini rant bürümüş bu insanlara kim ve neden göz yumuyor? Memlekete faydası olan insanların haklarını kim koruyacak.?

Siyasi gücünü arkasına alan bu kişilere kim dur diyecek?...