AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ı sosyal medya hesabında paylaştığı kar videoları ile ‘ti’ye aldı. 

 

AHMET AKIN’A GÖNDERME YAPTI 
Hafta sonunda Kepsut ilçesine giden AK Partili Canbey, Serçeören kırsal mahallesi ile Susurluk arasındaki yola çıktı. YLüksek kesimlerde karların üzerinde yürüyen Milletvekili Mustafa Canbey, bir süre önce Kepsut Serçeören’e giderken video çekip sosyal medyada paylaşarak ve karla kaplı karayolunun belediye tarafından temizlenmediğini gerekçe göstererek AK Partili Kepsut Belediyesini ve hükümeti eleştiren CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’a gönderme yaptı. Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ise CHP’li vekilin video paylaştığı aynı gün makam aracıyla üstelik zincir takmadan Serçeören köyüne giderek vatandaşlarla görüşmüş ve Ahmet Akın7a anında karşılık vermişti. 

KARLI DAĞDAN VİDEOLU MESAJ 
Karla kaplı olan Kepsut’un Serçeören mahallesindeki arazilerde kar üzerinde gezerek video çeken AK Partili Milletvekili Mustafa Canbey, “Gerçekten her tarafta kar var; AK Parti tarlaları temizlemeyi unutmuş! Yolları çok güzel yapmış. Yollar bu kadar güzel yapılınca tabi kayıyor. Çıkmakta zorlanıyoruz. Bakın mesela şu an dize kadar kar. (Tarlaları göstererek) Normalde bunların hepsinin AK Parti tarafından temizlenmesi gerekiyor, bakın kara batıyoruz, her taraf kar! Bunları temizlemek lazım. AK Partinin yapacağı çok iş var yani….” Sözleriyle nazirede bulunduğu CHP Milletvekili Ahmet Akın’ı kelimenin tam anlamıyla ‘ti’ye aldı. 
Milletvekili Canbey, videonun sonunda ise kardan arınmış tamamen asfalt olan kara yoluna çıkarak ayaklarını silkeledikten sonra Kepsut’un yüksek kesimlerindeki karlı manzaranın keyfini çıkardı. 
Kepsut’ta Dereli, Örenli ve Serçeören mahallelerine giden Milletvekili Mustafa Canbey, sosyal medyadaki paylaşımında “Kepsut’un karlı dağları ve bereketli topraklarında Kepsutlu hemşehrilerimle buluşmak için yollardayız” dedi.