CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, CHP karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın ve CHP’li Karesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mimar Cengiz Dikici. İSTİKLAL MARŞI’mızı duymazdan, bilmezden, görmezden gelen CHP’li Meclis Üyesi Cengiz Dikici’nin arkasında duruyor, “Görmedim. Duymadım. Bilmiyorum” diyerek Üç Maymunu oynuyorlar.

BÜYÜK REZALET..
AK Partili Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Baki Yarımdağ, “Karesi Belediye Meclisi’nde İstiklal Marşı okumaktan imtina eden CHP’li üyeler var” iddiasında bulunmuştu. Karesi Meclisi’nde CHP Grubu’nun ‘paralı ödül’ iddiası üzerine verdiği önergeyle ilgili CHP’ye yönelik çok sert tepki gösteren Baki Yarımdağ’a cevap veren CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Baki Yarımdağ siyasi ahlaka uygun olmayan bir dille partimizi ve meclis üyelerimizi suçlayarak gerçek dışı iddialarda bulunuyor. Yarımdağ’ın bu iddiasını ispatlamasını bekliyoruz, ispatlayamazsa gereğini yapacağını umuyoruz” demiş ve hiçbir CHP’li meclis üyesinin İstiklal Marşı’nı okumaktan asla imtina etmeyeceğini söylemişti.
Öncesinde de CHP Karesi İlçe Başkanı dilek Yalçın da AK Partili Baki Yarımdağ’ın iddialarına ‘nafile’ diyerek yalanlamıştı. Ancak, gerçeklerin ortaya çıkması ile hala üç maymunu oynayan CHP’lilerin şimdi ne yapacağı ise merak ediliyor.

YA İSTİFA, YA İSTFA!
Karesi Belediye Meclis toplantısının açılışında çalan İstiklal Marşı’na tüm meclis üyeleri hep birlikte okuyup eşlik ederken sadece CHP Büyükşehir Belediye Meclis üyesi ve Grup Sözcüsü olan Cengiz Dikici’nin başka bir millettenmiş gibi İstiklal Marşımızı okumaması büyük tepkilere yol açtı. MASTERMEDIA’nın yayınladığı videoda CHP’li Cengiz Dikici’nin İstiklal Marşı’nı okumadığı net olarak görülüyor. Videoyu izleyen binlerce kişi CHP7ye tepki göstermeye devam ediyor.  Şimdi, bu olayın ardından CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’yı göreve çağırıyoruz. Sayın Sarı, İstiklal Marşı karşıtı bu partiliniz Karesi Belediyesi ve Büyşükşehir Belediye Meclisi üyeliklerinden derhal istifa etsin. Ya da siz İl Başkanı olarak gereğini yapıp istifasını alın. Partinizde tutup tutmamak ise size kalmış. İster atın, ister devam edin.

AK PARTİ İL BAŞKANI BAŞARAN: “UTANIYORSA VATANDAŞLIKTAN DA ÇIKSIN”
MASTERMEDIA’ya konuşan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, CHP’li meclis üyesinin İstiklal Marşı’nı okumaktan imtina etmesinin kendi tercihi olduğunu, asıl meselenin bu duyguyu hissetmemesinde yattığını söyledi. CHP’li Cengiz Dikici’nin Balıkesir halkının oylarıyla seçilip oraya getirildiğini hatırlatarak “Ne Karesi Meclisini ne de Büyükşehir Belediye Meclisini boş yere işgal etmesin, derhal istifa etmelidir. Ben kendisini bu medeni cesaretinden ötürü kutluyorum. Bir sanatçı vardı kendisine Türk olduğu hatırlatılınca ‘Bu benim tercihim değil’ deyip yurt dışına gitmişti. Şimdi İtalya’dan Korona Virüsten kaçıp vatandaşı olmaktan utandığı Türkiye’ye dönmenin yollarını arıyormuş. Onun gibi Cengiz bey de Türk vatandaşlığından da çıkıp hangi ülkeye mensup hissediyorsa gidip orada yaşayabilir. Mesela Rusya’nın Dumasında üye seçilsin. Laf başı gelince Atatürk’ün kurduğu partiyiz deyip atıp tutmakla olmuyor bazı şeyler.  Çıksın açıkça deklare etsin; ‘Ben bu devleti, milleti, mukaddesatı tanımıyorum desin, biz de bilelim. Tam bir rezalet. Gereği yapılmalı, istifa etmelidir ” dedi.