Kent merkezinde her yer araç. Park sorunu hat safhada. Balpark sistemi ikişer araç parkına uygun mu değil miden ziyade, iki araç yan yana park ettiğinde, trafiğin ne hale geldiğine bakmalıyız. Bu bağlamda bazı noktalarda trafik sabah ve akşamüzeri kilitleniyor. Sürücüler tartışıyor ve zaman zaman da kavgalar oluyor. Düzensiz parklanmayla ilgili vatandaş resim çekip sosyal medyadan yayınlıyor. Buna rağmen sorunun çözülmediği, gittikçe de karmaşık hale geldiğini belirtmek istiyorum.

Tek tek şu cadde, bu sokk adını yazmaya gerek yok. Hatalı park cezaları akşama kadar kesildiği halde, vatandaş yine de her fırsatta iki yada üç aracı bile yan yana koyarak işine bakıyor. Seyir halindeki sürücüleri, araçları yok sayarak, sorumsuzca park edilmesi sıkıntı yaratıyor. Ardı ardına kalıcı çözüme geçilinceye kadar denetimler sıklaştırılır ve kurallara uymayanlara da cezai işlem yapılırsa zamanla insanlar hatalı parktan vaz geçer diye düşünüyorum. Bu nedenle trafik ekiplerinin sayısını artırmakta yarar var.

Balıkesir büyükşehir belediyesi trafik zabıtasının da ara sokaklara, trafiğin karışmadığı noktalara parklanan ve vatandaşın yürümesine engel olanları etkisiz hale getirmesi görevi. Bu bağlamda trafik zabıtanın da denetimlerini yoğunlaştırması, kent merkezinde rahatlama olması konunu gündeme getirmek istedim. Çünkü,  konuyla ilgili şikayetler son günlerde iyice arttı. Okurlarımdan gelen telefon, mail ve mesajlar bu yönde. Gelişmeleri takibi sürdüreceğim.Sizlerle de paylaşacağım. Saygılarımla.