6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli depremde, Adıyaman'ın Besni ilçesinde bulundukları binanın yıkılması sonucu eşini ve 2 çocuğunu kaybeden öğretmen Ferit Dayan deprem sonrası hayatta kalan 12 yaşındaki kızını silahla vurarak, intihar etti. 

ÖNCE KIZINI VURDU ARDINDAN İNTİHAR ETTİ

Olayın hemen öncesinde kızının bahçede oynadığını öğrenen baba 12 yaşındaki A.İ.D'yi eve çağırdı. Kızını silahla başından vurarak ağır yaralayan baba Ferit Dayan ardından aynı silahla intihar etti. Silah sesleri üzerine ambulans ve polis ekipleri olay yerine intikal etti. Sağlık ekipleri ağır yaralanan 12 yaşındaki A.İ.D'ye olay yerinde ilk müdahaleyi gerçekleştirdi. Küçük kız ilk müdahalenin ardından Besni Devlet Hastanesi'ne oradan da Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 

DEPREM SONRASI BUNALIMA GİRMİŞ

Yaşanılan deprem felaketinde eşini ve 2 çocuğunu kaybeden baba Ferit Dayan'ın bunalıma girdiği ve psikolojik destek aldığı öğrenildi. Yapılan incelemenin ardından Dayan'ın cenazesi Besni Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

HAYATA TUTUNMAYA ÇALIŞIYOR

Silahla başından ağır yaralanan 12 yaşındaki A.İ.D'nin Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakımında yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi. Konu ile ilgili soruşturma devam ediyor. 

HAVVA ERTÜRK