Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yönetim Kurulu Toplantısı video konferans sistemiyle (VKS) Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapıldı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yönetim Kurulu, 2020 Yılı Mayıs Ayı toplantısını COVID-19 Salgını sebebiyle Koronavirüs Bilim Kurulu ve İçişleri Bakanlığının tedbirleri göz önüne alarak uzaktan erişim yöntemi ile çevrimiçi platform üzerinden gerçekleştirdi.
 

GMKA, BÖLGEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR KURUM

GMKA Yönetim Kurulunun uzaktan online erişimle gerçekleştirilen toplantısı, GMKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Ersin Yazıcı'nın açılış konuşmasıyla başladı. GMKA'nın bölgenin her türlü sıkıntısının çözümü noktasında çok önemli bir kurum olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Ülkemizi ve dünyayı tehdit eden bu salgının biran önce sona ermesini ve toplantımızın ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
 

Toplantı, GMKA Genel Sekreteri Hasan İskender ile uzmanların Ajansın çalışmalarına ilişkin yönetim kurulu üyelerini bilgilendirdiği sunumlarının ardından gündem maddelerinin ayrıntılı olarak görüşülüp karara bağlanmasıyla sona erdi.


KİMLER KATILDI?
Video konferans sistemi ile Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleştirilen GMKA Mayıs Ayı Yönetim Kurulu toplantısına; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, GMKA Genel Sekreteri Hasan İskender ve uzmanlar katıldı.