Fırıntaş Kafelerin tesis ve hizmet yönünden yeniden değerlendirilmesi gerekiyordu. Geç kalındı ama ‘’zararın neresinden dönersen kardır’’ derler.

      Kafelerin açıldığı noktalar ve tesis-ürün-kalite-fiyat dörtlüsü, şehrimize yakışmış, uzun zamandır ihtiyaç olan eksikliği gidermişti.

      Sonrası malum!

- Hizmete siyaset karıştı,

- Ehil olana iş verilmedi,

- Yandaşların iş ve işçi bulma kurumuna döndü ve benzer menfi (kötü) tutumlar sonrasında gidilmekten vazgeçilen yerler haline geldi.

      Toptan yenilenen kafelerin kontrolü, resmi kurumlar tarafından yapılmaya devam edilecek. Kağıt üzerinde kalmayan bir kontrol olmasını ve bunun titizlikle devamını görmek isteriz. Yoksa, sonrası malum! Kaldığı yere geri döner ...

      Kafelerin daha yakından izlenmesi ve kontrolü gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı bu konuda kent konseylerinden ve üniversitemizden, çeşitli şekillerle faydalanmalıdır.

      Yenileme işlerinden, inşallah Balıkesir esnafı da kazanmıştır. Ayrıca meslek liselerimizin imkan ve kabiliyetleri, unutulmamıştır.

      Kafe konusunu çay fiyatıyla bitirmek istiyorum. Çay fiyatı 1 TL olmalı. 1 kg çaydan ortalama 350-400 bardak çay çıkıyor. Maliyet hesabını siz yaparsınız.

      Ekmek, çeşitli tahıl unundan yapılmış hamurun ateşte, sac üzerinde, tandırda, fırında veya tepside pişirilmesiyle hazırlanan yiyecek.

      Fırıntaş Ekmek, 1980 yılından bu yana ekmek üretmeye devam ediyor.

      2016 yılında yaptığı atılımla bugünkü gördüğümüz seviyeye gelmiş durumda.

      Zaman zaman ekmek haricinde gündeme gelerek, haber olmaya devam ediyor. Sebebi tabi ki siyaset.

      Ekmeği, siyasetle paylaşmayın. Bu cümleyi anlamayan varsa, halka hizmet için soyunmasın.

      Ekmek Büfeleri, çok yavaş olsa da gıda kalitesi yönünden değil de fiziki ve hizmet yönünden, seviyeyi düşürmekte.

      Sebep; ben sizdenim, görmezlikten gel!

      Adet olarak çok ve kaliteli ayrıca çeşitli ekmek yap, çevre ilçelere hatta mahallelerindeki satış büfesine kadar bu ekmeği götür, sonrasında ‘’bir çuval inciri berbat et’’.

      Sevgili Fırıntaş Kafe ve Fırıntaş Ekmek; Halkına bir yudum çay ve bir lokma ekmek veremeyeceksen, kaçak güreşme ve kapat git.

      Okunuyor olmak dileğiyle, saygılar.