Bugün 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı. Sevgili gençler! Bayramınız kutlu olsun. Dünyanın en şanslı gençlerisiniz. Bu ülkeyi atamız sizlere emanet etti. Her ne kadar Corana nedeniyle bugün evlerimizde isek de, balkonlarda coşkuyla sosyal mesafe kurallarına uyarak bayram kutlamalarını yapmanızı istiyorum.

Ben de eşlik edeceğim. 7’den 70’e herkesin sizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum. İlk kez  olağanüstü koşullar nedeniyle resmi törenler, fener alayları yürüyüşler sair faaliyetler yapılamıyor.

Tıpkı 23 Nisan günkü gibi bu akşam her birlikte İstiklal Marşımızı söyleyeceğiz. Dağ başını duman almış marşını söyleyeceğiz. Havada, karada her nerede hangi koşulda olursak olalım,  19 Mayıs’ı, 30  Ağustos’u, 29 Ekim’i ve 23 Nisan’ı coşkuyla kutlayacağız.

Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle anacağız. Birlik ve beraberliğimizi dost da düşman da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da görecek. Sevgili gençler atamız size güvenip gençliğe hitabesinde ne yapmanız gerektiğini açıkça ortaya koymuştur. Bayramımız kutlu olsun. Ne mutlu türküm diyene.

Saygılarımla.