AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Dr. Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı, Av. Belgin Uygur ve Av. Pakize Mutlu Aydemir Türikey Büyük Millet Meclisi (TBMM)’inde basın toplantısı düzenlediler. Milletvekilleri adına konuşan Mustafa Canbey, Balıkesir'e yapılan yatırımları ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri anlattı.

İDA-MADRA PROJESİ UNESCO’DA
Balıkesir'in turizm potansiyeline ve verimli topraklara sahip bir il olduğunu ifade eden Canbey, Balıkesir’i Türkiye'nin en yaşanılabilir kenti yapmaya çalıştıklarını söyledi. AK Partili Canbey, Balıkesir İda Madra Jeoparkı Projesi'nin hayata geçirilmesi için çalıştıklarını, İzmir ve Çanakkale'yi de kapsayan projenin hayata geçirilmesi için UNESCO'ya da başvuru yaptıklarını bildirdi.

“ÖĞRENEN ŞEHİR” BALIKESİR
Kentsel dönüşüm çalışmalarının da devam ettiğini dile getirin Canbey, bu çalışmayla şehrin konut altyapısının yenilenmiş olacağını kaydetti. Canbey, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı'na yaptığı başvuruyla "Öğrenen Şehir" unvanı aldığını belirtti ve bu konudaki çabalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür etti.


**KÖRFEZİN HAZİNELERİ
Edremit Körfezi'nde saklı hazineler olduğunu, bu hazinelerin çıkarılması için çalışmalar yapıldığını anlatan Canbey, bölgede dalış turizminin geliştirilmesi ve Kuş Cenneti Milli Parkı'nın korunmasına yönelik çalışmaların yapıldığını söyledi.


**SARIMSAKLI’YA MİLLET BAHÇESİ
Turizm konaklama sıralamasında Balıkesir'in dünyada dokuzuncu sırada olduğunu vurgulayan Canbey, "İlimiz turizmde Türkiye ve dünya için önemli bir alan. Sarımsaklı Plajı'mıza da millet bahçesi yapılacak" açıklamasında bulundu.

**BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
AK Parti olarak Balıkesir’de hizmet destanları yazdıklarının altını çizen Canbey, “Balıkesir’imizin gelişmesi için büyük emekleri bulunan AK Parti Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a, İl Başkanımız Ekrem Başaran’a, İlçe Belediye Başkanlarımıza, İlçe Başkanlarımıza ve AK teşkilatlarımıza, Balıkesir için çalışan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.