Önceki gün rejim güçlerinin hava saldırısında şehit olan askerlerimize baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. TSK. Misliyle karşılık verip; Mehmetçiğin kanını yerde bırakmadı. Türkiye sözüm ona müttefik ve dost görünümlü ülkelerce her zamanki gibi yalnız bırakıldı. Bütün bunların uluslararası ilişkilerde değerlendirileceğine inanıyorum.

Gözlem noktalarının çevresini kuşatan rejim askerlerinin anlaşmalara uygun olarak bulunmaları gereken noktalara çekilmesi için bugün sona erecek olan süre Perşembe günkü saldırı ile ortadan kalktığından artık ülkemizin ve İdlip’te bulunan askerlerimizin güvenliği için ne yapılması gerekiyorsa yapılmakta ve yapılacaktır.

Emperyalizm kendi çıkarları doğrultusunda uygulamak istediği planlarının bozulması, engellenmesi karşısında zik zak yapmada, sözlerini tutmamada ustadır. Dolayısıyla da, özünde hiçbir gerçek dostumuzun olmadığını bilerek hareket etmek durumundayız. Bu bağlamda hain saldırı sonrası ülkemizin almış olduğu Avrupa’ya göçmenlerin gidişinin engellenmemesi kararını doğru ve gecikmiş bir karar olarak değerlendiriyorum. Bakalım şimdi ne yapacaklar. Biz yıllardır milyonlarca sığınmacıya bakarken onlar sözsüm ona bize maddi destekte bulunuyorlardı. Şimdi kendileri baksınlar ve maddi destek de bulunmasınlar.

Bu sıkıntılı süreçte millet olarak birlik ve beraberlik içinde ülkemizin menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapmak üzere  kenetlenmek mecburiyetindeyiz. Eleştirilerimizi zamanı geldiğinde yaparız. Ancak, şimdi tek yürek, tek yumruk olma zamanıdır. Dilerim bütün sorunlar en kısa sürede çözülür ve ülkemiz olağana döner. Saygılarımla.