Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde 5 Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından öğretmenlerin danışmanlığında hazırlanan "Mukaddime Sempozyumu" etkili bir sunumla gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda İl Millî Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Yüceer tarafından açılış konuşması yapıldı.

“MEDENİYETİMİZİN ÖNEMLİ BİR DEĞERİ”

Geçmişi, tarihi ve değerleri bilerek geleceğe yön vermenin önemini vurgulayan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı yaptığı konuşmada, "Lise düzeyindeki öğrencilerimizle Mukaddime'yi tartışabilmek, konuşabilmek çok önemli ve kıymetlidir. Dünya tarihine "giriş" olarak yazılan abidevî eser olan "Mukaddime" özellikle beşeri ilimler konusunda ihtisas yapacak olan öğrencilerimize çalışmaları konusunda yol gösterici bir ışık olacak, onları aydınlatacaktır. Anadolu'nun bağrında yeşeren kadim kültürümüzü, insanlığın umudu olan medeniyetimizi iyi özümseyerek, dünyada neler olup bittiğini de takipte olacağız. Araştıran, derinlemesine inceleme yapan ve çalışmalarını etkili bir şekilde sunan gençlerimize, onlara danışmanlık eden öğretmenlerimize, destekleyen okul müdürlerimize, yoğun programı olmasına rağmen bize zaman ayırarak yanımızda bulunan, öğrencilerimize ışık tutan değerli Süleyman Uludağ hocamıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

SEMPOZYUMA YOĞUN İLGİ

Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bandırma Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi, Burhaniye Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Karesi Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin hazırlamış olduğu "Mukaddime Sempozyumu" na, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, Altıeylül İlçe Millî Eğitim Müdürü Çetin Keren, Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sami Günnü, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Yüceer, ilahiyatçı, tasavvuf tarihi profesörü, akademisyen Süleyman Uludağ, değerli hayırseverimiz şair ve yazar Ahmet Kot, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Hasan AKAR