19 Kasım, Dünya Erkekler Günü (IMD) olarak kutlanıyor.

      Erkekler, kendilerine ait bir gün olup olmadığını merak ediyordur.

      Dünya Erkekler Günü, günümüzde çoğu ülkede tarafından desteklenmekte ve kutlanmaktadır.

      Birleşmiş Milletler tarafında da desteklenen Dünya Erkekler Günü; ilk olarak Prof. Dr. Thomas Oaster tarafından, 7 Şubat 1992 tarihinde dile getirilmiş bir projedir.   

      Resmi olarak kabul edilmesi ve kutlanması da ilk defa 1999 yılında Trinidad-Tobago'da gerçekleşmiştir.

      2016 yılı itibarıyla; Amerika Birleşik Devletleri, Antigua ve Barbuda, Avustralya, Avusturya, Bosna Hersek, Botsvana, Burundi, Çin, Danimarka, Fransa, Gana, Güney Afrika, Grenada, Hırvatistan, Hindistan, İrlanda, İtalya, Jamaika, Kanada, Kayman Adaları, Küba, Man Adası, Macaristan, Malta, Nijerya, Norveç, Pakistan, Romanya, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Singapur, Şeyseller, Tanzanya, Trinidad-Tobago, Ukrayna, İngiltere ve Zimbabve, Dünya Erkekler Gününü resmi olarak kabul etmiştir ve de kutlamaktadır.

      Dünya Erkekler Gününde; Erkek ve erkek çocuklarının sağlığı, cinsiyetler arasındaki ilişkilerinin geliştirilmesi, cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek ve pozitif rol model olabilecek erkekleri bulmak konuları, öne çıkmakta.

      Ülkemizde ‘International Men's Day’ şeklinde bir etkinlik yok ama aynı güne denk gelen ve erkeklerin alacağı çok önemli bir karar var.

      Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılacak olan kritik Para Politikası Kurulu PPK toplantısı başladı. Toplantının ardından saat 14:00'te Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, resmi internet sitesi üzerinden almış oldukları kritik kararı duyuracak.

      Merkez Bankası tarafından açıklanabilecek 3 karar bulunuyor. Bunlar;

1- Merkez Bankası Kasım ayı toplantısı ile faiz indirimi yapabilir, 

2- Merkez Bankası Kasım ayı toplantısı ile faiz artışı kararı verebilir, 

3- Merkez Bankası Kasım ayı toplantısı ile faizleri sabit tutabilir.

      Piyasalar, faiz artışı kararını bekliyor.

      Aslında tüm taraflar, faiz artışı kararını bekliyor.

      Taze ve sıcak paraya çok ihtiyaç olduğuna göre, aylık mevduatın yanında 3 ve üzeri aylık mevduat faizlerinde de etkileyici, yüksek rakamları göreceğiz.

      Okunuyor olmak dileğiyle, saygılar.