2019`un Nisan ayında kurulan ve tamamı İşbir Sentetik çalışanlarından oluşan İşbir Sentetik Tiyatro Kulübü şehrin şehrinin sosyal ve kültürel hayatına katkı sunarken Balıkesir’i de gururlandırıyor.

Türkiye`de Tiyatronun Oscarları olarak bilinen Direklerarası Seyircileri Ödülleri Kurumu bölge bölge Türkiye`de tiyatro ekiplerini takip ederek belirli kategorilerde ödüllere layık görüyor. Bu yıl Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde 19. su düzenlenen Direklerarası Seyirci Ödülleri Balıkesir’i de gururlandırdı. İşbir Sentetik Tiyatro Kulübü 2019-2020 Sezonunda "En İyi Çıkış Yapan Kurum Tiyatrosu" ödülüne layık görüldü.

Ekibin yönetmeni Onur Ayan’a da "En İyi Yönetmen" ödülü verilmesiyle böylece tiyatroya iki ödül birden gelmiş oldu.

ÇOK DAHA İYİ İŞLER YAPACAĞIZ
Ödül töreninde; Oyuncular Süleyman Şener, Hidayet Koyun, İsmail Sekmenoğlu, Emre Eroğlu, Nazife Eslim Kese, Cahit Can Tekin, Yönetmen Onur Ayan ve Tiyatronun Yapım Sorumlusu Altuğ Ekinil yer aldı. Sahnede duygularını ifade eden ekip, çok mutlu olduğunu dile getirdi. Yapım Sorumlusu Altuğ Ekinil, "Burada yer alacağımızı hiç hayal etmemiştik. Oldukça mutluyuz. Bu ekip çok daha iyi işler yapacaktır” dedi.

ONUR AYAN: “YAŞASIN TİYATRO”
Öte yandan, Onur Ayan Direklerarası Seyircileri Tiyatro ödüllerinde Balıkesir’e bir ödül daha getirdi. Daha öncede Balıkesir’e  5 ödül kazandıran Balıkesirli yönetmen bu sefer kurumsal bir tiyatro ile başarıyı yakaladı. “Allak Bullak Doğaçlama Komedi” isimli oyunla "En İyi Yönetmen” ödülüne layık görülen Onur Ayan duygularını şöyle ifade etti;
“Türkiye`de tiyatro yapmanın zor olduğu bir dönemdeyiz. Bu noktada aldığımız bu ödüller çok ama çok kıymetli. Hiçbir zorunluluğu olmadığı halde tiyatro yapan, bunun için bütçe ayıran İşbir Sentetik`i tebrik etmek lazım. Tiyatro adına daha güzel işler yapacağız. Yaşasın Tiyatro." HABER MERKEZİ