Kongre heyecanı siyaseti hızlandırırken, kulislerde de hareketlilik yaşanıyor.

İyi Parti Balıkesir`de kongre heyecanı başlıyor. Kovid-19 tedbirleri kapsamında ileri bir tarihe ertelenen İvrindi, Altıeylül, Marmara, Karesi, Ayvalık ve İl Başkanlığı seçimleri normalleşme süreciyle beraber Temmuz ayı içerinde yapılacak.
 

Kongre heyecanı siyaseti hızlandırırken, kulislerde de hareketlilik yaşanıyor. İYİ Parti Altıeylül İlçe Başkanlığı için kulislerde Özgür Öksüz ismi konuşuluyor.

Kurucu Karesi İlçe Başkanı iken partiye epey üye kaydı yapan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener`in Cumhurbaşkanlığı imza toplama kampanyasında Türkiye sıralamasına giren İlçenin Başkanı Öksüz, merkezdeki 8 belediye meclis üyesinin 2`sinin kendi yönetiminden çıkması nedeniyle başarılı bir ilçe başkanı profili çiziyor.  
 

Öte yandan Milletvekili İsmail Ok`a yaptığı itirazlar neticesinde dönemin teşkilat Başkanı tarafından istifaya zorlanan Karesi İlçe Başkanı Özgür Öksüz dik duruşuyla delegelerin büyük çoğunluğunun desteğini alacağı ifade ediliyor. Delegelerin Özgür Öksüz`ün adaylığı üzerinde ısrarcı olduğu ve ikna turlarına bile başladıkları söyleniyor.  Öksüz`ün delegelerin bu ısrarcı tutumuna karşı nasıl bir adım atacağı ise hala merak konusu. İLKAN TOPRAK