Balıkesir’de sektöründe öncü firmalarından birisi olan Karesi Et’in 2. Şubesi dün düzenlenen törenle hizmete girdi. Karesi Et tesislerinde Türkiye’nin her yerine www.balikesireti.com adresinden ‘online satış’ ile halis muhlis ‘Balıkesir Eti’ gönderiliyor.

KURDELEYİ BAŞKANLAR KESTİ
Karesi Et’in 2. Şubesi dün düzenlenen törenle hizmete girdi.  Açılışa iş ve siyaset dünyasından isimler ile çok sayıda davetli katıldı. Paşaalanı Mahallesi Bursa Yolu üzerindeki Karesi Et Marketin açılışında dua edildi. Duanın ardından açılış kurdelesini Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti eski Milletvekili İsmail Özgün, Milli Atlet İsmail Akçay işletme sahipleri Erdoğan Karabulut ve Recep Karabulut birlikte kestiler. Açılışa gecikmeli olarak katılan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Ersin Erdoğmuş ile birçok kişi de Karesi Et işletmesinin sahiplerine hayırlı olması dileğinde bulundular..

BALIKESİR’DE BİR İLK
Açılışta kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz rızkın onda dokuzunun ticarette olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, “İşletme sahiplerini Balıkesir’de bir ilki gerçekleştirdikleri için can-ı yürekten kutluyorum. Aynı zamanda istihdama da katkı sağlayarak ekonomiye de destek veriyorlar. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak yeni iş yeri açan, istihdam sağlayan herkesin yanındayız ve her türlü kolaylığı sağlamaya hazırız. Allah bol kazançlar versin. Balıkesir’e hayırlı olsun” dedi.

‘BALIKESİR ETİ’ ONLINE SATIŞ İLE
TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE

Karesi Et işletmesinin sahibi olan genç iş adamı Erdoğan Karabulut,  Paşaalanı Mahallesinde Bursa Yolu no 15’de Yeni Sanayi karşısında açtıkları ikinci şubelerini hizmete sunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Erdoğan Karabulut, Haftanın 7 günü açık olacak et marketlerinde müşterilerine Balıkesir Kuzusunu online olarak da ulaştırmanın gururu içinde olduklarını söyledi. Erdoğan Karabulut, “Şuan da 15 kişi istihdam ediyoruz: Ancak önümüzdeki günlerde bu sayıyı 20’ye çıkartmayı düşünüyoruz. Bizim burayı açarken ki amacımız üretim tesisi kurmaktı. Ancak güzel bir yol üzerinde olunca perakende satış yerini de yapmak istedik. Tesisimizde Balıkesir etini vakumlanmış paketler halinde hem marketlere hem de online şekilde www.balikesireti.com adresinden tüm Türkiye’ye gönderebilme şansına sahip olduk. Balıkesir’in eti meşhur olduğu için biz de böyle bir site kurduk. Balıkesir etinin ilimizde üretilip verildiğini tanıtmak için de bu tesisin gerekli onaylarını da almış bulunuyoruz” diye konuştu.