Bugün, Türk polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 175. Yıldönümü. Corana Virüs tedbirleri yüzünden ilk defa törenlerle kutlanmıyor. Her zaman gururumuz olan Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğümüzün nezdinde Türk Polis Teşkilatının 175. Kuruluş yılını kutluyoruz.

BALIKESİR EMNİYETTE 
Mardin Emniyet Müdürüyken 20 Eylül 2019 tarihinde Balıkesir İl Emniyet Müdürü olarak atanan Hasan Onar, ilk günden itibaren Balıkesir’de farkını ortaya koyarak önemli çalışmalara imza attı, atmaya devam ediyor. Kısa sürede teşkilatıyla bütünleşen İl Emniyet Müdürü Onar, Balıkesir ve 20 ilçesinde aktif bir şekilde görev yapan emniyet mensupları ve ailelerinin bu özel gününü kutlayıp özverili çalışmalarından ötürü tebrik ve teşekkür etti. Her alanda cefakarca görev yapan kahraman güvenlik güçlerimizden polis teşkilatı gece gündüz demeksizin 7 gün 24 saat hayatın her anında Balıkesirlilerin huzuru ve güvenliği için görev yapıyor. Balıkesirliler onların sayesinde kendilerini emniyette hissediyor. 


HASAN ONAR KİMDİR?
İl Emniyet Müdürü Hasan Onar; 21.06.1967 tarihinde Afyonkarahisar İli Dinar İlçesinde doğmuştur. 1985 yılında Polis Koleji, 1989 yılında Polis Akademisinden mezun olarak İzmir Emniyet Müdürlüğü kadrosunda Komiser Yardımcısı rütbesiyle göreve başlamıştır.    
Değişik rütbelerde sırasıyla İzmir, Tunceli, İzmir, Manisa illerinde görev yapmış, 2012 yılında Manisa ilinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiş, İzmir Teftiş Kurulu Başkanlığı, Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü ve Mardin İl Emniyet Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Mardin Emniyet Müdürü olarak 2 yıl 11 ay görev yaptıktan sonra 20.09.2019 tarih ve 2019/320 sayılı Kararname ile Balıkesir İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır. 
Sayın Emniyet Müdürümüz, 2008 yılından Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans Eğitimini, 2014 yılında ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde ikinci Lisans eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu mezunudur. İyi derece de İngilizce bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.