Yaşamını Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle sürdüren Balıkesirspor’a başkan arayışı sürüyor.  50 milyon borcu olan kulübü yönetecek başkan ve yönetimi üzerinde bir süredir uzlaşı sağlanamadı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir’deki ileri gelen birkaç ailenin katkılarıyla ayakları üzerinde durabilen 55 yıllık Balıkesirspor kulübüne başkan arayışı tüm hızıyla sürüyor.

50 milyonun üzerinde borcu bulunan 31 Mayıs tarihi itibariyle 20’nin üzerinde futbolcusunun sözleşmesi sona eren ve transfer tahtası kapalı olan Balıkesirspor kısa süre önce olağanüstü kongre kararı aldı.

UĞUR ÖZTÜRK MUAMMASI!

Kongre kararı sonrası Büyükşehir Belediyesi’nin de adaylığına sıcak baktığı iş insanı Uğur Öztürk’ün başkan olacağı konuşulan kırmızı-beyazlı camiada oluşacak yönetimdeki isimler üzerine uzlaşı sağlanamayınca Öztürk’ün adaylıktan çekildiği öğrenildi. İddialara göre Büyükşehir belediyesi kulübe bugünedek 5 milyon veren ve başkan olması halinde transfer tahtasını açtırarak, TFF 1. Lig ve Süper Lig’den birçok oyuncuya Balıkesirspor forması giydireceği bilinen iş insanı Öztürk ile görüşmelerini ise sürdürüyor.

ÜMİT ARSLAN NE DURUMDA!

Öte yandan kısa süre önce Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yasin Sagay ve iş insanı Uğur Öztürk ile aynı kadrajda yer alıp fotoğraf veren mevcut Başkan Ümit Arsla’nın Öztürk’ün yönetiminde yer alacağı biliniyordu.

İddialara göre yönetim listesinde oluşan kriz sonrası Arslan, bir açıklama yaparak yeni yönetimde yer almayacağını duyurdu.

Tüm bu belirsiz süreç devam ederken dernekler statüsüyle yönetilen Balıkesirspor için Arslan yönetiminin daha önce duyurdukları olağanüstü kongre kararını ise imza altına almadıkları ve takımı kongreye götürmeyebilecekleri iddia ediyor.

TAHA TUNUS ALTERNATİFİ!

Balıkesirspor için alternatif bir başkan arayışları üzerinde çalışmalar sürerken MHP İl Başkan Yardımcısı Taha Tunus’un adı ön plana çıktı. MHP’li isimlerden oluşacak yeni konsorsiyum yönetim ise şimdilik beklemede.

KOMBİNE ADAY KADİR DAĞLI!

Diğer yandan Balıkesirspor eski kulüp başkanı Kadir Dağlı, olağanüstü kongre kararının açıklanmasıyla birlikte liste hazırlına başladı. Son kongrede mali yönden aklanmayan ve seçimi kaybeden Dağlı’nın Büyükşehir’den yeşil ışık görmesi halinde 25 Haziran’da yapılması planlanan kongrede yeniden aday olması bekleniyor.  HABER: İLKAN TOPRAK