Avrupa Triatlon Birliği (ETU) tarafından organize edilen, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla düzenlenen Avrupa Triatlon Kupası’nda ilk gün mücadeleleri sona erdi.

Avrupa Triatlon Kupası’nda ilk gün 9-10 yaş, 11-12 yaş, 13-14 yaş ve yıldızlar kategorilerindeki karşılaşmalarla başladı. Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, mücadelelere startı veren isim oldu.

Karşılaşmaların ardından dereceye giren sporculara madalya töreni düzenledi.

BİZLERİ ONURLANDIRDI

11-12 yaş kategorisinde genel klasmanda 5. sırada yer alan Çelpa Spor Kulübü Triatleti Ali Kuzey Aslantaş’ın Antrenörü İlker Sezen, sporcusu hakkındaKİ düşüncelerini gazetemize aktardı. Antrenör İlker Sezer, “Sporcum Kuzey Aslantaş, 11 yaşında. Triatlon branşında ilk yılı olmasına rağmen kendi yaşından bir yaş büyükler arasında genel klasmanda 5. olması bizleri çok onurlandırdı. Oyuncumu tebrik ediyorum” dedi.

BAŞKANDAN AVLUYA ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Karşılaşmaların gerçekleştiği Avlu Balıkesir’de açıklamalarda bulunan Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Avlu Balıkesir’den övgüyle söz etti. Yalçınkaya, şöyle konuştu; “Üç gün süreyle burada triatlon şöleni olacak. Gerçekten burası yabancı sporcu ve delegelerin de söylediği gibi, triatlon için bir stadyum gibi olmuş. Burası yüzmeyi, bisikleti ve yine koşuyu başından sonuna kadar çok rahat takip edebileceğiniz bir parkur. O yüzden herkes çok sevdi. İnşallah kazasız, belasız bir şekilde yarışlarımızı tamamlarız."

Hava sıcaklıkları nedeniyle ikinci gün karşılaşmalarının saat 06.30’da başlayacağı ifade edildi.