Karesi Belediyesi yeni yatırımlarının açılış ve temel atma törenlerini sürdürüyor. Karesi Belediyesi tarafından Üçpınar Mahallesi’nde inşa edilen Temizlik İşleri Müdürlüğü Ek Hizmet Binası açılışı ve inşa edilecek olan 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi temel atma töreni gerçekleştirildi.

YEŞİL DOSTU KARESİ ANLAYIŞI

Törenlerin açılış konuşmasını Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan yaptı. Göreve geldikleri günden bu yana belediyenin iyi idare edilmesi için planlamalar yaptıklarını söyleyen Başkan Orkan, “Personelimizin iyi şartlarda çalışmasını istedik. Üçpınar bölgemiz olan şu an bulunduğumuz 26 dönümlük alanda Temizlik İşleri Müdürlüğü Ek Hizmet Binamızı inşa ettik ve bugün açıyoruz. Temizlik hizmetlerimiz yeni binamız ile daha kaliteli hale gelecek. Bu 26 dönümün yaklaşık 12 dönümünü temizlik işlerine ayırdık. Bunu yaparken de daha ne yapılabilir diye düşündük. 1. Sınıf Katı Atık Getirme Merkezi’mizi kurmayı planladık. Burada 13 çeşit katı malzemesi toplanacak. Geldiğimiz günden bu yana 11 farklı yeşil alan çalışması yaptık. İlk geldiğimizde 2 metrekare olan yeşil alan sayısını 4 metrekareye çıkarttık. Bunu 10 metrekareye çıkartma hedefimiz var. Böylelikle Yeşil Dostu karesi anlayışını da yerine getirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

BAŞKAN YILMAZ’DAN TEŞEKKÜR

Başkan Orkan’ın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz bir konuşma yaptı. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ı çalışmalarından ötürü tebrik eden Başkan Yılmaz, “Dinçer başkanım yaptıklarının belki 10’da birini anlattı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Ama bu işler tek başına olmuyor. Meclis üyeleri destekleyecek. Siyasi irade destekleyecek. Vekillerimiz bunun peşinde bütçe için koşacak. Odalarımız destekleyecek. Muhtarlarımız temsili vücut olacak. Bu işler elbirliği ile oluyor. Hizmetlere ekip olarak devam ediyoruz” dedi. Konuşmaların ardından alanda Temizlik İşleri Müdürlüğü Ek Hizmet Binasının kurdelesi kesildi. Son olarak ise Başkan Orkan ve davetliler 1. Sınıf Katı Atık Getirme Merkezinin temel atma törenini duaların ardından gerçekleştirdi. Başkan Orkan tören sonunda davetlilere tesisleri gezdirerek bilgiler verdi.