Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin, CHP İl Başkanı Serkan Sarı’nın Zağnos Paşa Camii Meydan Düzenlemesi ile ilgili iddialarının tamamen yalan olduğunu söyledi. Şahin, “CHP İl Başkanı ne kadar bilgisiz ve ilgisiz olduğunu ortaya bir kez daha dökmüştür” dedi.  


PROJE RAPORU SARI’YA AĞUSTOS’TA VERİLDİ!
Birol Şahin, söz konusu Meydan projesiyle ilgili hiçbir bilgisi olmadığını ileri süren CHP İl Başkanı’na yalanını yüzüne vurarak suçüstü yaptı. Sarı’nın açıkça yalan söylediğini belirten Birol Şahin, “Kent Estetiği Komisyonumuz Projeyi alanda inceleyerek Meclise Proje hakkında bilgi vermişlerdi. Bu Komisyonda 2 tane CHP’li, 1 tane İyi Parti’li, 4 tane de Ak Parti’li Meclis üyemiz vardır. Bu Komisyon rapor ve eklerini 25 Ağustos tarihli Büyükşehir Meclisi’ne verdiler. Raporun ekinde proje detayları dahi var. Üstelik CHP İl Başkanı raporun görüşüldüğü Meclis Toplantısına da katıldı. Serkan Sarı’ya Proje İnceleme Raporu dosya halinde Ağustos’ta verildi” dedi.
 

“DEVLET/BELEDİYE YÖNETMEK
ASPİRİN SATMAYA BENZEMEZ!”

AK Partili Birol Şahin, mesleği eczacılık olan CHP İl Başkanı Serkan Sarı’ya, “Devlet ve Belediye yönetmeyi, hizmet üretmeyi aspirin satmakla karıştıran CHP’nin İl Başkanı akla ve mantığa aykırı sözler sarf etmiştir. Zağnos Paşa Camisi tarihi bir yapıdır ve etrafı Yeni çarşı, Hasan baba çarşısı dahil tescillidir. Bahçesinde, etrafında Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu’nun izni olmadan çivi bile çakılamaz. Nitekim proje hazırlanarak, malzeme nitelikleri dahil yapılacak çalışma hazırlanarak Kurula sunulmuş, onun istekleri ve değişiklikleri sonucunda çalışma Ekim sonunda önce altyapı çalışmaları olmak üzere başlamıştır” dedi.
 

** CHP’NİN  KAÇAK YALI SKANDALI!
Serkan Sarı’ya Erdek’te CHP’nin karıştığı ‘KAÇAK YALI SKANDALI’nı hatırlatan Birol Şahin, “Madem bir bakışta daha ince işleri olmamış kaba betona bakarak inşaat maliyet analizi yapabiliyorsun şu Erdek’te CHP ilçe yöneticisinin sahibi olduğu CHP eski Milletvekilinin müteahhitlik yaptığı CHP’li Erdek Belediyesinin yıkmayıp ipe un serdiği kaçak yapının maliyet analizi ile ortada dönen rant miktarını da söyleyiver” dedi.

 

**Mehmet Birol Şahin: “Paşa camisine cenaze namazı için ve cenaze namazı kılarken fotoğraf çektirmeye gelenler, abdest alırken, Camide vakit namazı kılarken görmediğimiz kişiler yapılan Cami Bahçesi düzenlemesi, tuvaletler ve bayan abdest alma yerlerini dillerine dolayarak akıllarınca siyaset yapmaktadırlar. Türk İslam inancına uygun beş yıldızlı oteldeki tuvaletlere, abdest alma yerlerini lüks gören zihniyetin dedikodusu gerçek niyetlerini ele vermiştir.”