Milliyetçi Hareket Parti (MHP) Balıkesir İl Başkanı Ekrem Gökay Yüksel, önümüzdeki ilk seçimlerde MHP’yi Balıkesir’de birinci parti yapmak için çalıştıklarını, hem MHP’yi hem de Cumhur İttifakını ‘2023 Lider Ülke Türkiye’ hedefine ulaştıracaklarını söyledi. “HEDEFİMİZ 1. PARTİ OLMAK”
MHP İl Yönetimi olarak son derece iddialı ve kararlı bir çalışma içerisinde olduklarının vurgulayan Başkan Yüksel, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin Balıkesir’deki en özel hedefi bu şehirde birinci parti olmak; Cumhur İttifakına maksimum katkı sağlamak, Cumhur İttifakını 2023 hedefine taşımak. Bizim özeldeki hedefimiz de MHP’nin Balıkesir’de birinci parti olabilmesi için mücadele etmek. Çalışmalarımızı o yönde yürütüyoruz” dedi.

“KAPIMIZ HERKESE AÇIK;
EN ÖNEMLİ KRİTERİMİZ LİDERİMİZ”

Kapılarının herkese açık olduğunu vurgulayan İl Başkanı Gökay Yüksel, “Yeni İl Yönetimi olarak uzlaşmacı bir anlayışa sahibiz. Partimizin kapılarını MHP’de siyaset yapmak isteyen herkese açtık. MHP’den o ya da bu şekilde ayrılmış, Ülkücü camiaya yıllarca hizmet etmiş isimlere tekrar MHP’nin kapısının açık olduğunu yönetim olarak gösterdik. Bizim için en hassas nokta liderimiz Devlet Bahçeli’dir. O bizim atamız, büyüğümüz, ağabeyimiz, genel başkanımız, her şeyimiz. Ona yapılan saygısızlığı da unutmuş değiliz. Genel başkanımıza hakaret edilen süreçte ülkücü tavrı sergileyemeyen kim olursa olsun oyuna bile talip değiliz” ifadelerini kullandı.

HEDEF 2023 LİDER ÜLKE TÜRKİYE
Gençlere çok önem verdiklerini belirten Gökay Yüksel, kendisinin de gençlik hareketinden gelen bir il başkanı olduğunu hatırlattı. Uzun yıllar Ülkü Ocakları başkanlığı yapan, üniversite hayatında Ülkü Ocaklarının her kademesinde görev yapan Yüksel, “Kendimi gençliğin ne istediğini, taleplerini, gençlerin şu an içinde bulunduğu durumu gayet iyi bilen bir il başkanı olarak değerlendiriyorum. MHP Balıkesir İl Yönetiminin yüzde 60’ı ülkü ocaklarından yetişme genç kesim, üniversite mezunu değerli kardeşlerimiz.  ‘Z Kuşağı’ dediğimiz gençliğin neler düşündüğünü, hedeflerini, nelerin içinde bulunmak istediğini araştıran, bilen bir yönetimiz. Hepsi bizim kardeşlerimiz, evlatlarımız, arkadaşlarımız. Biz onlarla beraber MHP’yi ve Cumhur İttifakını 2023 Lider Ülke Türkiye hedefine ulaştıracağımıza, oylarını ve gönüllerini alacağımıza Allah’ın izniyle eminim.” HABER: YILMAZ UZUN