AK Parti MKYK Üyesi Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı MASTERMEDIA GROUP’u ziyaret etti. Yeni Gazetem ve Marmara Bölge Gazetelerini yakından takip ettiğini belirten Milletvekili Yavuz Subaşı, Mastermedia’ya yayın hayatındaki başarılarının devam etmesini diledi.

GAZETECİ VEKİL
AK Partili Vekil Yavuz Subaşı, kendisinin de geçmişte gazetecilik yaptığını söyledi.  Mastermedia Group İmtiyaz Sahibi Gazi Baran ve ortağı Serkan Dinç, Mastermedia Group Genel Yayın Yönetmeni ve Yeni Gazetem Yazı İşleri Müdürü Yılmaz Uzun ile sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştiren Milletvekili Yavuz Subaşı, bekraundunda gazetecilik mesleğinin olduğunu paylaştı. İstanbul Gaziosmanpaşa’da bulunduğu dönemde ‘Gaziosmanpaşa’ isimli 15 günlük yayımlanan yerel gazete sahibi olduğunu ve gazetecilik yaptığını anlatan Yavuz Subaşı, gazeteciliğin güzel olduğu kadar etik değerlere riayet eden sorumluluk gerektiren meşakkatli ve zor bir meslek olduğunu ifade etti. Subaşı’nın yayımlanmış bir de kitabı bulunuyor.

BALIKESİR’E YHT MÜJDESİ
Aynı zamanda TBMM KİT Komisyonu Üyesi olan AK Parti MKYK Üyesi Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, Balıkesir’in AK Parti iktidarında son derece önemli yatırımlar aldığın ve almaya devam edeceğini söyledi. Milletvekili Yavuz Subaşı Bursa Mustafakemalpaşa-Bandırma arasındaki planlanan Yüksek Hızlı Tren’le ilgili bir müjde verdi. Yüksek Hızlı Tren’in güzergahıyla ilgili Bandırma-Balıkesir güzergahının yer almasını istediklerini ve konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiklerini anlatan Subaşı, Cumhurbaşkanının bu konuda gerekli fizibilite çalışması yapılması için bizzat talimat verdiğini söyledi. Bununla beraber, YHT güzergahının gerçekleşmesiyle Bor yatağı olan Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde önümüzdeki süreçte orta vadede büyük bir yatırım planlandığını ifade eden Milletvekili Yavuz Subaşı, gerek ülke genelinde gerekse Balıkesir bölgesinde yatırım ve projelerle alakalı tam manasıyla bir mühendislik çalışması yapıldığını anlattı.

BALIKESİR’İN AĞABEYİ
Milletvekili Yavuz Subaşı’nın Mastermedia’yı ziyaretinde siyaset, yerel yönetimler ve Balıkesir gündemine dair birçok konuda önemli görüş alış verişinde bulunuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile uzun yıllardan beri yakın temasta olan Yavuz Subaşı AK Parti’nin Balıkesir’deki ağabeyi konumunda. Gönenli olan Milletvekili Subaşı, haftanın 3 gününü Balıkesir’de 3 gününü Ankara’da meclis çalışmalarında geçirdiklerini, Balıkesir ve ülkeye hizmet için yorulmadan, var güçleriyle hizmet etmeye çalıştıklarını ifade etti. HABER MERKEZİ