Türkiye, Ekim ayının ikinci haftasında; Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA)'nın başhekim yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ali Edizer’in “İnsan yuvasını yıkar mı? Eşini aldatan erkekler, ikinci eş alsın“sözlerini, bir hayli konuşmuştu.

      Adı geçen kişiye, sosyal medya ‘’entarili’’ lakabını takınca ‘’cübbeli’’ adama rakip çıktı söylemleri de alıp başını gitmişti.

      9 Ekim günü yayımlanan yazımı da ‘’Cübbeli, entarili, ..., sıradaki gelsin’’ şeklinde bitirmiştim.

      9 Ekim gününün üzerinden 62 gün geçti ve sıradaki konuştu.

      Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, üniversiteler için “fuhuş evleri” dedi. 

      Akit TV’de yayınlanan Sabri Balaman’ın sunduğu “Derin Kutu” adlı programda, Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu da konuşmacı olarak yer aldı. Sofuoğlu, Z kuşağını eleştirirken, üniversitedeki derslere katılımın düşük olduğunu söyledi.

      Sofuoğlu konuşmasının devamında üniversiteler için “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” ifadelerini kullandı. Stüdyodaki konuklar ise Sofuoğlu’na sözlerine “Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu” diye tepki gösterdi. Sofuoğlu ise “Gelin ben sizi gezdireyim. Apartlar var. Siz nerede yaşıyorsunuz” dedi.

      Sözlerinden geri dönmeyen ve inatla tekrarlayan bu şahıs, gezilecek yerleri, apartları vb. nasıl biliyor?

      Fuhuş yapıldığını nasıl biliyor?

      Bunun tek cevabı var, aynı zamanda röntgenci yani dikizci.

      Mahmut’u, Seyyid’i, Asiye’yi, Esat’ı, Emre’yi ve Yusuf’u biliyor ki üniversitelere de topluca “fuhuş evi” diyebiliyor.

      Dikizci şahıs, yasadışı oluşumların eseridir. Cumhuriyet devriminin en önemli kanunlarından biri olan 677 sayılı kanunla bu oluşumlar yasaklanmıştır. Bu kanun, ödün verilmeden uygulanması gereken bir kanundur.

      Okunuyor olmak dileğiyle, saygılar.