.Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı’nın asıl mesleği avukatlık olan Milletvekili Mutlu Aydemir’in avukatlığına soyunması sosyal medyada tepki çekti.

Balıkesir AK Parti Milletvekili Mutlu Aydemir’in bürosunda çalıştığı iddia edilen Arzu Cengiz’in, Spor Bakanlığı üzerinden şehrin en önemli markası Balıkesirspor için icra takibi başlatması tepkilere neden oldu. İlk tepki kırmızı beyazlı taraftarlardan gelirken, AK Partiye yakınlığıyla bilinen Kulüp Başkanı Kadir Dağlı’nın Balıkesirspor resmi internet sitesinde AK Parti Milletvekili Mutlu Aydemir’in avukatlığına soyunması tepkileri beraberinde getirdi. Sosyal medya hesaplarından düşüncelerini paylaşan kırmızı beyazlı taraftarlar Başkan Dağlı için şu ifadeleri kullandı;

Mutlu hanım ne desteği vermiş ?

Anlatsana bakalım Kadir Başkan Pakize hanım Balıkesirspor’a nasıl bir destek vermiş

Maça geldi , kombine aldı ile bitmez bu işler !!

Balıkesirspor için benzinlik veya cafe yer tahsis etmiş mi ?

Balıkesirspor’un borçlarını kapatabilmesi için para yardımında bulunmuş mu ?

Balıkesirspor’un düzlüğe çıkabilmesi için milletvekilleri ile bir araya toplanıp A,B,C planları hazırlamış mı?

Şehrin ileri gelenleri ile bir araya gelip Balıkesirspor için yarar sağlayacak hareketlerde bulunmuş mu ?

Hayatında kaç kez Balıkesirspor maçında geldi kaç kez deplasman maçlarında takımın yanında oldu.

KADİR DAĞLI’NIN AÇIKLAMASI

Dün bir internet haber sitesinde Balıkesirspor Kulübümüzün, Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından, stadyum kiralarını ödeyemediği gerekçesiyle icra işlemine tabi tutulduğu haberi yer almış ve kurum avukatının Milletvekilimiz Sayın Mutlu Aydemir’in çalışanı olarak dile getirilmiştir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, maalesef Balıkesirspor Kulübümüz, şehrimiz ve taraftarımızın da bildiği üzere, geçmiş dönemden devam eden zorlu, sıkıntılı bir ekonomik süreç yaşamaktadır. Buna bağlı olarak bazı ödemelerimizin geciktiği de tüm camiamızın malumudur.

Haberde dile getirilen miktar ve icra takip süreciyle ilgili kısım, bir hafta öncesinde elimize ulaşan resmi tebligatla mevcut olup, haberin bu anlamda doğruluğunu teyit ederiz. Ancak Sayın Milletvekilimizin, tüm bu gelişmelerden haberdar olarak kulübümüzü güç duruma soktuğu algısına neden olacak anlatım ve varsayımların ilk önce Bizleri rahatsız ettiğini açıklamamızda fayda olacağı düşüncesiyle, bu bilgilendirmeyi kamuoyuyla paylaşmayı uygun görerek bu açıklamayı yapıyoruz.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Sayın Mutlu Aydemir, milletvekili seçildikten sonra yasa gereği avukatlık mesleğini askıya almıştır ve mesleğini icra etmemektedir. Vekilimiz söz konusu haberden sonra Başkanımız Kadir Dağlı’yı telefonla arayarak, ofisi olarak verilen adreste görev yaptığı söylenen ve kulübümüze tebligat yapılan evrakta adı geçen Avukat Arzu Cengiz’in olduğunu, yaşanan üzücü süreçte de Ankara’da olduğu için bilgisi olmadığını açıklamıştır.

Kapısını çaldığımızda kulübümüze desteğini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olduğunu bildiğimiz sayın vekilimizin bu icra işlemi ile ilgili ilgisinin, bilgisinin olmadığına inanıyor, kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.