AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 2021 yılı için yatırım programına aldırdığı Ayvalık ve Savaştepe ilçeleri doğalgaz gelmesi projelerini yakın takibe aldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Başdanışmanı Yüksel Coşkunyürek ve BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan ile görüşen milletvekili Canbey, “Ayvalık ilçemize yapılacak Doğalgaz yatırımı için belirlenen güzergahları istişare ettik” dedi.

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR’DE TOPLANTI
Dün de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde adı geçen ilçelerin doğalgaz konusuyla ilgili bir toplantı düzenlendi. AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey’in organize ettiği toplantıda; BOTAŞ’ın ilgili Daire Başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan ve AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Ali Gür ile geçiş hatları ve planlama çalışmaları ile ilgili görüşmeler gerçekleştirildi.

GÖMEÇ DE İSTİFADE EDECEK
AK Partili Canbey, “Gömeç üzerinden gelecek olan hattan Gömeç ilçemiz de istifade edecek ve inşallah 2022’ye kadar hem Ayvalık, hem Gömeç, hem de Savaşte ilçelerimiz doğalgaza kavuşmuş olacak. İlçelerimize ve Balıkesir’imize hayırlı, uğurlu olsun” dedi. YILMAZ UZUN