İyi Parti Karesi İlçe Başkanı Engin Acar, Milli Mücadelenin 101’nci yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ı Türk gençliğine armağan ederek ölümsüz bir miras bıraktığını ifade eden Acar’ın mesajı şu şekilde: “16 Mayıs 1919 da Bandırma Vapurunda bulunan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki 18 iman ve inanç sahibi Türk Milliyetçisi, Vatan sevdalısı kahraman büyük bir mücadelenin, kurtuluş mücadelemizin fitilini ateşledi. 19 Mayıs 1919 da Atatürk ve beraberindekilerin Samsun’a ayak basması ile başlayan Kurtuluş Savaşı bugün sınırları içerisinde huzurlu, mutlu, rahat ve en önemlisi özgürce yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerini oluşturmaktadır.

İşte bu dönemde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Milleti’ni geleceğe taşıyacak olanların, köhneleşmiş fikirlerle en iyi mücadele edebilecek fikirlerin genç fikirler olduğuna inanarak bu kutlu günü gençlere armağan etmiştir.

Atatürk’ ün “ Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir” sözü ve “Gençliğe Hitabe”, Türk Gençliği’ ne olan inanç ve güveninin en büyük göstergesidir.

Bu vesile ile; bu şanlı tarih ve sorumluluğun bilincinden yoksun çeşitli şer odaklarının Türk Milleti’ni milli ve manevi değerleri üzerinden tahrik edip, hain menfaat planlarını devreye soktuğu şu günlerde, Atalarımız’ ın bizlere bıraktığı bu kutsal mirası canı pahasına yüreklerinde koruyup gelecek nesillere emanet edecek Asil Türk Milleti’nin  “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı” kutlar, Vatan ve Bayrak uğruna canlarını tereddüt etmeden vermiş başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet dilerim.”