AK Parti Balıkesir Teşkilatında sessiz ancak yoğun bir başkanlık süreci geçiren önce dönem İl Başkanı Av. Ahmet Sağlam, Balıkesir siyasetinde önümüzdeki dönemlerde adından sıkça söz edileceği bir isim olarak dikkat çekiyor.

DAVANIN ADAMI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’yi dünya lideri bir ülke yapmak amacıyla koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacak kadrolarda görev alacak gerçek dava adamlarına, Ömer’lere ihtiyaç var. Bu anlamda Balıkesir’de aranan Ömer’lerden birisi de gençliğine siyasi tecrübe de katmış olan Av. Ahmet Sağlam. Partili-partisiz herkesin dürüst ve mütevazı kişiliği ile “tam bir dava adamı” dediği Sağlam, şu an aktif olarak değilse de davasına hizmete devam ediyor.

ERDOĞAN’IN TERCİHİ  
Ahmet Sağlam, 13 Aralık 2018 tarihinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Balıkesir İl Başkanı olarak atandı. Ankara’ya çağrılan 4 aday içinden üzerinde herkesin mutabakat sağladığı isim olan Ahmet Sağlam’ın tercih edilmesinin bir sebebi de İl ve İlçe yönetim kurulu üyelikleri ile seçim işleri başkanlığı göreviydi. Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı ve diğer birimlerin de mutabakatıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Sağlam’ı seçmişti.

ANKARA’NIN DİKKATİNDE
Sağlam, 19 Kasım 2019 tarihinde izin istediği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayı ile görevinden istifa etmişti.  Açıklamasında, “AK Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklendiği misyonu gücümüz oranında ilimizde görev süremiz boyunca taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz”  ifadelerini kullanan Sağlam, tekrar aday olmayacağını açıklasa da Ankara’nın yakın takibinde bulunuyor.

OFİSİ DOLUP TAŞIYOR 
Ahmet Sağlam Kasım ayında geçirdiği bir operasyonun ardından sağlığına kavuşup tekrar işbaşı yaptı. Avukatlık ofisi Belediye başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe teşkilatlarından çok sayıda kişi, Balıkesir’in önde gelen Oda başkanı ve STK temsilcilerinin de yer aldığı her kesimden ziyaretçilerle dolup taşan Sağlam, “Makam ve mevkiler geçtikten sonra da sevilmek, değer görmek paha biçilemeyen bir onur. Kardeşliklerimizin kalıcı olması temennisi ile” diyerek teşekkür etti. HABER: YILMAZ UZUN