Alman otomobil şirketi Volkswagen (VW), uzun süredir ağzında tuttuğu baklayı nihayet çıkardı ve ülkemizde kuracağını açıkladığı otomobil fabrikası kurma kararından vazgeçtiğini söyledi.

      Hatırlayalım ...,

      - Geçen yıl, Alman otomotiv devi Volkswagen’in kuracağı yeni fabrika için yer aradığı ve şirketin yeni tesisini Manisa’da kurmaya karar verdiği, 4 bin kişinin istihdam edilmesi öngörülen fabrikanın 2022’de faaliyete geçeceği, iddia edilmişti.

      - Yılda 300 bin araç üretim kapasitesine sahip olması planlanan fabrika için geçen yıl Manisa’da 943 milyon 500 bin TL sermayeli "Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ" adlı bir şirket kurdu. Şirketin, Ticaret Siciline kaydedilmesi, kurulacak tesislerle ilgili atılan ilk adım olmuştu.

       Volkswagen’in bu kararı sonrasında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye'ye yatırım yapan bu dönemde kazanır. Bu işten biz değil Volkswagen kendisi kaybeder. Biz kendi otomobilimize güveniyoruz" dedi.

      "Biz kendi otomobilimize güveniyoruz" cümlesi; TOGG, VW'yi sollar mı? sorusunu akla getiriyor. 

      Yerli ve milli otomobilimiz olacak TOGG’un 2022 sonunda seri üretim bandından ineceği ve açıklanan takvimde şu an itibarıyla herhangi bir değişiklik olmadığı açıklandı.

      Bu aşamadan sonra Volkswagen, makam aracı olmaktan çıkmıştır. Devlet, VW’den vazgeçerken sade vatandaş, müşteri olmaya devam edecektir.

      2022 sonunda TOGG, VW'yi sollar mı?

     Okunuyor olmak dileğiyle, saygılar.