Adama sokağa çıkma, senin için riskli bir durum var. Evinde otur. İhtiyaçlarını karşılayacağız diyorsunuz. Benim canım sıkılıyor, gece uyuyamıyorum. Şöyle bir dolaşıp gideceğim diyor. Dolaşacaksın dolaşmasına da, hastalandığında kurtulma şansın yok. Ölüp gideceksin, Yaşamak istemiyor musun?

Bütün mülki amirliklerde  oluşturulan vefa büroları yaşlıların ihtiyaçlarının tespiti sonrası görevlilerce 65 yaş üstü vatandaşların evlerine kadar gönderiliyor. Bu nedenle endişeye mahal yok. Ekranlarda görmüşsünüzdür. Amcanın birisi maden suyu istedi ve polis de evine kadar götürdü. Benzer uygulamaları gönüllü gençler, komşular da yapmaktalar. Yaşlılara gereken sevgi saygı çerçevesinde herkes üzerine düşeni yapıyor.

Sadece yaşlıların sokağa çıkmaması sorunu çözmeyecek. Ayrıca, ülkemizde gençlerin de sokaklarda dolaşması sakıncalı ve tehlikeli. Çünkü, bu virüs gençlere zarar vermese bile onlar taşıyıcı olmaları nedeniyle yaşlıların yaşamlarını tehlikeye sokmakta. Bu nedenle kimsenin zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaması gerekiyor.

Hala mangal yakan, piknik yapan, uyarıları kulak ardı eden binlerce insanımız var. Uzmanların bilim adamlarının uyarılarını görmezden duymazdan gelmeleri kaygı verici. Lütfen herkes aklını başına alsın ve  mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmasın. Saygılarımla.