Vizyona giren filmler arasında beğeni toplayanlar dünya gündemine giriyor. Geçmişten günümüze en çok izlenen filmler arasında olan Avatar, 13 yıl sonra ikinci film ile vizyona girmeye hazırlanıyor. Bu filmde karakterlerin ve olay örgüsünün nasıl olacağı da merak ediliyor.

**

Dünyanın en fazla gişe geliri getiren filmi olan Avatar, 13 yıl sonra ikinci filmle beyaz perdeye dönüyor. Rekorlar kıran ilk filmin ardından birçok kez ikinci filme ilişki söylentiler çıktı. Pazartesi günü yayınlanan fragmanla ise yeni filmin izleyiciyle buluşacağı kesinleşti. Serinin ikinci filmi “Avatar: Suyun Yolu” ismiyle 2022 Aralık ayında beyaz perdeye çıkacak.

**

Avatar, 150 yıl sonrasının dünyasında doğal kaynakların tamamen tükendiği bir zaman dilimini konu alıyor. Filmde insanlar, yeni kaynaklar için Pandora uydusuna gidip Na’vi ırkıyla savaşıyor. James Cameron’un yönetmen koltuğunda oturduğu ilk film oldukça beğenilmişti.

**

Avatar: Suyun Yolu filminde ana karakterler Jake Sully ve Neytiri’nin maceraları kaldığı yerden devam edecek. Yeni film çoğunlukla Sully ailesine odaklanacak. Fragmanda, ikilinin çocuklarının olduğu ve onları korumaya çalıştıkları görülüyor. Öte yandan bu filmde, Pandora’nın masmavi doğasına derinlemesine bir bakış sağlanacak.

**

Yapımcı Jon Landau, 4 devam filminin hepsinin Sully ailesine odaklanacağını açıkladı. Landau yaptığı açıklamada; her filmin kendine has bir hikayesinin olacağını ve bu hikayelerin kendi içinde bir sonuca ulaşacağını belirtti. Öte yandan filmin oyuncu kadrosu büyük ölçüde aynı: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver ve Stephen Lang filmin kadrosunda yer alıyor. Aynı zamanda Vin Diesel, Edie Falco ve Kate Winslet gibi isimler de yeni filmde kadroya dahil olan isimler arasında bulunuyor.İlk film üç boyutlu olarak vizyona girmişti. Serinin ikinci filminin de üç boyutlu olması bekleniyor