Tokyo 2020 Olimpiyatları ́nda A Milli Kadın Voleybol takımımız tarihinde ilk kez olimpiyat gruplarından çıkma başarısı gösterdi.
Bu sonuca çok üzülenler olacak.
İtalya ve ABD mağlubiyetleri ardından hak edilmeyen eleştirilere maruz kalan Filenin Sultanları, boş konuşanlara cevabı gecikmeden verdi.
Özellikle futbol ve basketbol taraftarı tarafından “Balon gibi patladı” denilen Ay-yıldızlılar, çeyrek finale kalarak çok bilenleri balon gibi patlattı!
Daha yolumuz uzun, heyecanımız yüksek.
Önümüzde Rusya maçı var ve sonrasında çeyrek final karşılaşmasına çıkacağız. Turnuvanın en başından beri bu takımın kürsü göreceğine olan ısrarım aynı.
İnanmayanlar yolumuzdan çekilsin, biz bize yeteriz.
Arjantin karşılaşması hakkında birkaç konuya değinmek istiyorum.
Takım kaptanı olmanın önemini anlatmama gerek yok, fakat voleybol takımımız öyle bir kaptana sahip ki gururlanmamak elde değil.
Eda Erdem... Tarif edecek kelime yok. Arjantin karşısında bence en iyi oyuncumuzdu. Kaptan gemisini en iyi şekilde taşımasını bildi.
Oyunun sıkıştığı an tek ayak hücumları olsun, bloklar olsun takımına sayıları kazandırdı. Aynı şekilde Zehra Güneş ́te blokları ve orta hücumlarıyla takımına büyük katkı verdi. Simge ́ye ayrı bir parantez açmak lazım.
Atom karınca gibi mübarek! Her an her yerde, sahanın her noktasında bir top çıkarabilmek için canla başla mücadelesini sürdürüyor.
Hande Baladın, performansıyla olimpiyatlarda göze çarpıyor. Sayı aldıktan sonraki sevinci ve yüz ifadesi ne kadar istekli olduğunu belli ediyor.
Son olarak Ebrar’a geliyorum.
Hırsını ve isteğini ortaya koyduğu an onu tutmak mümkün olmuyor. Maça giriş yapsın yeter, gerisini onun ellerine bırakın.
İki gün sonra grupta sıralamamızı belirleyecek Rusya maçı öncesi takımımıza yürekten başarılar diliyorum.
Bazı kişileri üzmeye ve kürsü yolunda adımlar atmaya devam.
Madalya takımımıza çok yakışacak.
Saygılarımla