Kazanmak gibi kazanamamakta aslında bir alışkanlıktır.

Balıkesirspor’un da kazanamama alışkanlığı kazandığını düşünmeye başladık.

BAL-KES hızlandırılmış haftada sahasında ağırladığı lig sonuncusu Beypiliç Boluspor ile 0-0 berabere kaldı.

Kırmızı-beyazlılar geride kalan 6 hafta sonunda Boluspor maçı dahil Bursaspor, Akhisarspor ve Tuzlaspor maçlarında puan yada puanlar bıraktı.

Tuzla ve Bursa maçında kaçan puanlar saç-baş yoldurur cinsten.

Artık kazanamama alışkanlığımızı kazanma alışkanlığımızla değiştirmenin zamanı geldi.

Boluspor maçındaki izlenimlerimi oyuncu oyuncu sizlerle paylaşmak isterim.

***

Vukovic: Atilla hasta olduğu için bu sezon ilk kez ilk 11’de kendisine yer bulabildi. Maç içerisinde pozisyon olmadığı için iki yada üç kez yere yatıp topa uzanmıştır. Üstü kirlenmedi desem yeri var.

 

Uğur Aygören: Eski Uğur’u mumla arıyorum. Beklentilerin çok altında. Acilen toparlanması lazım. Bolu kanatları neredeyse topu Uğur’un sağından atıp solundan geçecek. Benim tanıdığım Uğur Aygören bu değil!

 

Doğa İşeri: Takımın orta sekment oyuncularından birisi. Kendisini kenarda rakibe iyi unutturmasının yanı sıra Bal-Kes oyuncuları da onun kenarda olduğunu unutuyor. Yanında pasa gelecek biri olsa sol kanatta daha fazla ve daha iyi işler çıkaracağını düşünüyorum.

 

Abdulhamit Yıldız: Boluspor maçında en beğendim oyuncu. İzlerken gözümün önüne Glumaç geldi. Tecrübesiyle işi götürdü desem yanlış olmaz. Ne var ki topu oyuna daha erken sokması lazım. Oyunu istemeden soğuttuğu gibi kaçan oyuncuları boşu boşuna yoruyor.

 

Batuhan İşçiler: İyi bir stoper. Biraz daha vücudunu kullanmalı. Yine tavsiyem bir oyuncuyu indirecekse ilk pozisyonda indirmeli ki top ile kale arasındaki mesafe uzak olsun. Defans zaman zaman sos veriyor. Bolu maçında fena değildi.

 

İsmail Yüksek: İyi olsa Fenerbahçe göndermezdi diyecek noktadayım. Beklentilerimi yerle bir etti. Nerede antrenmanlardaki İsmail Yüksek nerede maçlardaki İsmail Yüksek. Arada dağlar kadar fark var. Bizim vasat futbolumuza çabuk uyum sağlamış. Bolu maçında serbest pozisyonda oynadı, adam geçmesine müsaade edildi. Ama neredeyse tüm topları ezdi, bitirişi ise yapamadı. Acilen toparlanması lazım.

 

Antonıo Mrsıc: Takımın dinamosu. Pas alıyor, pas veriyor, asist yapıyor, şut çekiyor. Ne ararsan var. Var ama yanına adam yok. Emekleri için teşekkür edip başarılar diliyorum.

                                   

Okwuchukwu Francıs Ezeh: Mesut hoca Ezeh’ten ne istiyor anlamış değilim. Santrafor koydu olmadı. Şimdi kanat oynuyor gene olmuyor. Orta yok, şut yok, topa rakipten önce basamıyor. Ben olsam 3 maç önce kulübeye soktuydum. İnşallah benim göremediğim kerameti Mesut hoca görüp bu oyuncudan faydalanıyordu. Ezeh ısrarını anlamış değilim.

 

Mahatma Osumanu Otoo: Foxi ve Otoo’dan beklentiler çok yüksek. Gününde olduğu maçlarda iyi oynuyor. Hala kedini bulmuş değil.