Tarih 27 Ocak 2016

Yer Kurtdereli Spor Salonu

Kadınlar Voleybol 1. Lig’inde geleni geçeni mağlup eden Beşiktaş, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un konuğuydu. Tribünler tıklım tıklım insan seli, merdivenlerde dahi boşluk yok. Büyükşehir Belediyespor’un alt yapı voleybolcuları ellerinde pankartlar karşılaşma öncesi görsel şölen için hazırlanmışlar. Beşiktaş taraftarı da deplasman tribününü doldurmuş, takımlarını salona kadar konvoyla getirmişti.

Maç başladı salon dışında izdiham var. Salona giremeyen en az 500 kişi geri dönmek zorunda kaldı. Karşılaşma oynanırken Balıkesirli voleybolseverler salonu resmen Beşiktaş’a dar etti. Voleybol kamuoyunun Beşiktaş’ın 3-0 kazanacağı konusunda hemfikir olduğu karşılaşmayı 3-0 Balıkesir Büyükşehir Belediyespor kazandı. Bence en büyük etken neydi? Dopdolu tribünler, her sayıya etki eden taraftarlardı. İlgisi olmayan Balıkesirlilerin dahi voleybola ilgisi başlamıştı.

Tarih 26-30 Kasım 2019

Yer Kurtdereli Spor Salonu

Bu sefer Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından açıklanan habere göre U17 Voleybol Balkan Şampiyonası Balıkesir’e verilmişti.

Türkiye, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan ve Yunanistan karşılaşmalarda boy gösterdi.

Turnuvanın en başından en sonuna kadar hangi maç olursa olsun tribünler dopdoluydu.

Türkiye-Sırbistan finalinde yine izdiham yaşandı. Salonun dışında kalanlar oldu.

Balıkesir’in voleybola ilgisi bu derece yüksekken geçmiş senelerde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un kimselere sormadan Kadın Voleybol A Takımını KAPATTIK GİTTİ anlayışıyla ligden çekmesi kabul edilebilir değil. 

Şu anki yöneticiler bu yanlış kararı sürdürmeye devam edecekler mi yoksa bu şehrin üst ligde voleybol takımı olmasını da istiyorlar mı?

Balıkesir’in voleyboldaki potansiyelini sadece iki örnekle anlattım ki bu örnekleri daha arttırabilirim.  Karar sizin.

Saygılarımla .