Renault Societe Anonyme(S.A), Fransız üreticisi.

      Otomobil, kamyon, traktör, tank, tren, uçak, motosiklet, bisiklet, otobüs gibi birçok farklı türde araç üretmektedir.     

      Türkiye'de Bursa'da kurulu bulunan Oyak-Renault ortaklığı (%51) ile yatırımı vardır. Nissan markasının motorlarını da üretmektedir. Ayrıca yan kuruluşları arasında Rumen araba markası Dacia da bulunur. 2016'nın sonu itibarıyla Renault Nissan ortaklığına Mitsubishi de dahil olmuştur.

      2021 Renault Taliant geliyor. 2021 itibariyle sessiz sedasız logosunu yenileyen Fransız marka; şimdi de yeni Symbol‘ü yeni isimle piyasaya çıkardı. Renault, Taliant model ismiyle B sedan segmentinde yoluna devam edecek.

      B segmenti araçlar; ekonomik ve şehir içi kullanıma yönelik olarak tasarlanmış araçlardan oluşmaktadır. Avrupa otomobil satışlarında, C segmenti ile beraber en büyük pazar payına sahip otomobil sınıfıdır. Bu nedenle otomobil markaları, B segmentinde farklı müşteri grupları için model çeşitliliğini ve pazar paylarını arttırmak için yeni modeller üretmektedir.

      Yeni Renault Taliant için geliş tarihi de sonunda belli oldu. Otomobil, Türkiye yollarına inmeye hazırlanıyor.

      Yapılan açıklamaya göre; modelin ismi, farklı pazarlarda telaffuz kolaylığı sağlaması hedefiyle seçildi.

      Renault'un yeni sedanın isminin İngilizce'de yetenek anlamına gelen 'Talent' kelimesine atıfta bulunduğu da kaydedildi.

      Renault Taliant’ın ön farları; C formundaki LED ışık imzasıyla dikkat çekerken, yeni ve ergonomik gösterge paneli gibi detaylar da yer alıyor.

      Taliant'ın, markanın diğer modellerinde de kullanılan modüler CMF-B platformunda yükseldiği de verilen bilgiler arasında.

      CMF-B’nin içinde; Renault Clio, Nissan Juke, Nissan Note, Dacia Duster, Dacia Sandero, Renault Captur marka-modellleri bulunuyor.

      CMF-B avantajları; daha düşük tasarım maliyetleri, üretimde hızlanma, depolama avantajları, aynı parçadan çok fazla üretim yapılabilmesi sayesinde birim parça başına düşük maliyet ve tüm bunların sonucu olarak, araç fiyatlarında düşüş.

      Markadan yapılan açıklamada, aracın bu sayede kullanıcılarına artırılmış güvenlik ve konfor vadettiği aktarıldı.

      Motor seçenekleri hakkında detaylı bilgiler paylaşılmayan Taliant'ta, Renault'un Clio ve Megane'da yer verdiği güç seçeneklerinin kullanılması bekleniyor.

      Fiyat-performans otomobili olacağı ifade edilen Taliant'ın 2021’in ortasında Türkiye pazarına sunulması hedefleniyor.

      Renault'un ‘Tailant’ çıkışı, heyecan yaratmış durumda.

      Okunuyor olmak dileğiyle, saygılar.