Balıkesir’in ilk ve tek dikey bahçe uzmanı Lotus Çiçekçilik sahibi Samet Aslan’ın, özellikle iç mekan tasarımları büyük beğeni topluyor. Lotus çiçekçilik yaşayan duvar, dikey bahçe uygulamalarıyla, doğal yaşanabilir sağlıklı ve huzurlu ortamlar oluşturuyor.

 

Yaşayan duvarlar ya da diğer adıyla dikey bahçeler, bina duvarlarını kaplayan birer dekoratif malzeme olmanın çok ötesinde, soğuk bir avluya, kasvetli gri bir caddeye ya da kötü tasarlanmış bir yapıya yeşilliklerle adeta can veriyor. Yaşayan duvar uygulamasının Balıkesir’deki doğru ismi ise Lotus Çiçekçilik.

Çeyrek asırdır sektörün içinde yer alan Lotus Çiçekçilik sahibi Samet Aslan’ 2 yıldır canlı, yapay saksı çiçekleri ve iç dekorasyon ürünlerinin yer aldığı konsepti ile Paşaalanı Mahallesi Çengel Caddesi no:49’da hizmet verdiklerini söyledi.

Lotus çiçekçilikte yaklaşık bin çeşit ürün olduğunu ifade eden Aslan; “Biz daha çok otel, kafe, restorantların, ofislerin, evlerin iç mekan çiçeklendirme işlerini yapıyoruz.

Canlı dış mekan çiçeklendirme işlerini yapıyoruz. Canlı kesme grubunda, güller, buket, aranjman, çelenk, saksı çiçekleri işleri yapıyoruz.

Şu günlerde bizim özel hazırladığımız karışık aranjmanlarımız favori. Müşterilerin talepleri bu yönde. Bunun yanında Balıkesir’in büyük bir bölümüne iç dekorasyon olarak hizmet ediyoruz” dedi.

 

YAŞAYAN DUVARIN ADRESİ: LOTUS

Öte yandan sektörde en moda çalışmanın yaşayan duvarlar olduğunu söyleyen Aslan, lotus çiçekçilik olarak Balıkesir başta olmak üzere Bursa, Manisa, Çanakkale ve Kütahya illerindeki bir çok  otel, restoran ve ofise yaşayan duvar inşa ettiklerini söyledi.

Herhangi bir peyzaj düzenlemesinin, daha çok “eko sanatsal” bir uygulama olduğunu ifade eden Aslan, dikey bahçe uygulamasında toprağa ihtiyaç olmadığını belirtti. Bitkiler bulundukları ortamın iklim koşullarına göre seçilip kullanıldığını belirten Samet Aslan: “Biz yapay ve şoklanmış ürünler ile duvar kaplama dikey bahçeler yapıyoruz. Şoklanmış ürünlerde yosunlar ile duvarları dekoratif bir hale getirip yaşanılabilir alanlar kuruyoruz insanlara. Bu hem mekanı güzelleştiriyor hem de yaşayan duvar içerinin havasına katkı sunuyor.

İç mekanlarda yaptığımız ağaçlandırma çalışmaları da bu sıralar çok moda bir çok mekana ağaçlandırma yaptık. Lotus çiçekçilik iç mekan dekorasyonunda rakipsizdir. Balıkesirlileri Paşaalanı’ndaki işyerimize bekliyoruz” dedi.