Eğitim camiası Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki uygunsuz ve liyakate dayalı olmayan siyasi atamalardan rahatsız. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, dört kişilik şube müdürlüğü kadrosuna 6 kişi atayarak kamu zararına neden olurken, şube müdürü olmayı hak eden Yücel Korkmaz’ın ataması ise bir türlü yapılmıyor.

KADRO FAZLASI MÜDÜRLER KAMU ZARARINA NEDEN OLUYOR

Gün geçmiyor ki Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki skandallar bitmesin.

Müdür Sami Günnü, görevlendirme skandallarıyla adını duyurmaya devam ediyor.

Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde norm kadro sayısı (olması gereken kadro) 4 iken yaptığı usulsüz şube müdürü görevlendirmeleriyle şube müdürü sayısını 6’ya çıkarıp devletin kaynaklarını çarçur edip kamu zararı oluşturuyor.

 

TOPU SİYASİLERE ATIYOR!

İddialara göre norm fazlası atama şube müdürleri personele kötü davranıyor.

“Bu durumun Milli Eğitim camiasında huzursuzluk ve sıkıntı yaratıyor” diyenlere Müdür Günnü’nün cevabı ise epey ilginç. Günü “Bu şube müdürleri çok donanımlı ve siyaseten AK PARTİ İL BAŞKANI EKREM BAŞARAN ve MİLLETVEKİLİ ADİL ÇELİK rica etti” dediği iddia ediliyor.

Kul hakkından korkan devletin malını mülkünü korumaya özen gösteren bu değerli iki siyasinin konunun eğitim camiasına verdiği zarardan haberleri var mı acaba!

Peki bizde sayın Müdür Günnü’ye soruyoruz?

En az onlar kadar tecrübeli çalışkan ve milli eğitimde sevilip sayılan YÜCEL KORKMAZ’ı neden şube müdürü olarak görevlendirmedin.

Tabi bu konuda ayrı bir haber konusu.

Tüm bu usulsüz görevlendirmeler ve ilimizdeki aynı haklara sahip MEB çalışanlarına yapılan haksızlıklar karşısında Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü’den kamuoyu açıklama bekliyor.

 

 

****

 

BU ATAMALARLA NE ALAKANIZ VAR!

Ak Parti Milletvekili Adil Çelik ve Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran sizin devleti zarara sokan ve kul hakkı yenilen bu atamalarla ne alakanız var? İlçe Milli Eğitim Müdürü Günnü, neden her fırsatta günahına sizi ortak ediyor.

 

YÜCEL KORKMAZ NİYE ŞUBE MÜDÜRÜ ATANMIYOR?

Şube Müdürü olarak atanması gereken isimlerin başında gelen Yücel Korkmaz’ın neden yada kimden dolayı üstü her fırsatta çiziliyor!